Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tényleg hasznot húzok a...

Tényleg hasznot húzok a betegségéből? Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
6 éves lányomról az utóbbi napokban derült ki, hogy születési rendellenességgel született, szívbillentyű problémája van, ami miatt a szakorvos tartós betegnek nyilvánította. Jelezte, hogy számunkra emiatt jár az emelt családi pótlék. Miután ezzel szembesültünk, utána jártam a neten és azt láttam, hogy nemcsak a családi pótlék, hanem más egyéb pl: utazási kedvezmény, gyermekápolási segély ( vagy díj nem tudom pontosan ) jár annak, aki tartósan beteg gyermeket nevel. Férjemnek is elmondtam, hogy mit találtam, azt mondta, hogy hasznot húzok a gyerek betegségéből. Azóta borzalmas lelkiismeretfurdalás gyötör, hiszen a legutolsó gondolatom volt az, hogy az idáig egészségesnek hitt gyermekemmel bármi is történhet, nemhogy az, hogy tartósan beteg. Azóta sem könnyű és minden nap rosszul érzem magam, mind a betegség, a félelem, mind pedig amiatt, hogy az egész " haszonhúzásnak " van minősítve. Én nem így érzem, hiszen ez jár nekünk. Sajnos... Mit gondoltok, tényleg igaza van férjemnek? Hagyjam a fenébe a dolgokat a saját megnyugtatásom végett és ne igényeljek semmit sem?
2015. dec. 11. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy betegség extra kiadásokkal jár. Ha már az állam bácsi támogatni akar, akkor az nem haszon lesés. Ennyi erővel a csp, csed, gyes is csak azért járt nektek, mert a gyerekből akartok meggazdagodni. Vagy ezekről is lebeszélt a férjed?
2015. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sztem a férjed is csak a kezdeti sokk, aggódás miatt mondta, h most hirtelen ne ez legyen az első. Természetesen ami jár az jár, nem olcsó a sok vizsgálat. Ha mindent elintézel, igénybe veszel utána csak a gyerek körüli teendők maradnak.
2015. dec. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ne érezd magad emiatt rosszul!

Nem véletlenül járnak ezek a hasonló helyzetben lévő családoknak.Ezekkel csak jobban tudod támogatni a gyermekedet,akinek szüksége van rá.

2015. dec. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Bocsi, 2 vok és 16 hetes kismama, babábnál is találtak vmit a billentyűnél ami majd nem zavarja az életben, de nálatok ez miben nyilvánult meg, nagy a baj?
2015. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan igényeld meg, ami jár és amire szükségetek van. Ez nem haszonhúzás.

Nyilván azért jár, mert a tartós betegség folyamatos extra kiadásokkal is jár.

Fura, hogy pont a férjed mondd ilyet. Inkább valami rosszakaró ismerőstől tudnám elképzelni.

2015. dec. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
kedves utolsó: idáig semmi problémánk nem volt, egy pár hónapja jelezte, hogy gyorsan ver a szíve. végülis nem gyors, hanem erőteljes, mint kiderült. az ultrahang alapján nem a megfelelő módon helyezkednek el a szívbillentyűk, illetve még van más probléma is sajnos. nagyon megvisel minket ez a dolog, hiszen a lányom egy örökmozgó, őt semmilyen tevékenység nem érdekli, kiizárólag ahol futni, szaladni, úszni, felmászni kell. állandóan megy, csak akkor ül-fekskzik, és szó szerint mondom, ha alszik. evésnél is feláll, leül, szóval életrevaló! most viszont mindentől óvnom kell, ami nagyon nagyon nehéz, lelkileg legalábbis, számomra. nemrég szólt, hogy szeretne menni úszni, imádja a vizet. sajnos nem engedhetem...
2015. dec. 11. 11:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az úszásról az orvost! Szívbetegeknek pont hogy szokták javasolni!
2015. dec. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én tartós beteg vagyok. Jóval többet költök évente gyógyszerre meg gyógykezelésre, mint amennyibe az utazásom kerülne, ha nem lenne kedvezményem.

Amúgy plusz szabadnap is jár, nem csak pénz, arra 1000% szükségetek lesz, ha sok vizsgálatra kell járni.

Amúgy szerintem ilyen-olyan kedvezmények helyett tényleg jobb lenne, hogyha a TB inkább több mindent fizetne, sokkal hasznosabb lenne egy betegnek az ingyenes gyógyszer mint a kedvezményes utazás Pusztaröcsögére. (főleg hogyha belevesszük hogy a betegek nagy része nem is tud utazgatni, alig van vmi akadálymentesítve).

2015. dec. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igényelném a támogatásokat. Ha a férjed komolyan gondolta ezt, akkor ne használjátok fel, amit küldenek, tegyétek félre a gyereknek. Jól jön majd neki nyelvvizsgára, jogsira, ki tudja mire. És akkor nem "húztok hasznot" belőle, hanem majd ő fel tudja használni, amit kapott az állapota miatt.
2015. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nem haszonhúzás, ez nektek jár, nyugodtan igényelj mindent ami jár.
2015. dec. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!