Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tegyek a kisfiam tölcsérme...

Mit tegyek a kisfiam tölcsérmellkasával? Nagyon idegesít a dolog.

Figyelt kérdés
Kisfiam egy éves múlt, születése óta tölcsérmellkasa van, és úgy tűnik, mintha egyre mélyebb lenne. Olvastam róla, hogy ezen csak mütét segíthet, de csak kamaszkorban műtenek. Mit tanácsoltok, volt már valaki igy? A háziorvosunk jövőre valami mérésre küld minket. Ugye nem lehet belőle komoly baj?

2015. dec. 11. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Többnyire csak esztétikai probléma.

De kamaszként/felnőttként a mellizom vastagításával (=edzés) tud rajta optikailag változtatni. De konditermet 16-17 éves kor előtt nem javaslok, addig nincs elég tesztoszteron a szervezetben, hogy látványosan nőni tudjon az izomzat. (Ezért olyan pálcikák a kisfiúk és ezért tud ugyanannyi mozgással látványosabb izomzatot felépíteni egy fiatal huszonéves.)

A korai kondizás (izomépítés) gátolhatja a növekedést, ezért nem érdemes a végleges testmagasság elérése előtt elkezdeni. A csontokra akkor még rossz hatással van - míg felnőttként hasznukra válik, ha ésszel kondizik valaki. Ez nőkre is igaz, csak ők a kevesebb tesztoszteron miatt nem tudnak ugyanakkora izomzatot felépíteni, mint egy férfi.

2015. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon jártas vagyok a témában, mert nekem is van és az öcsémnek is volt. Nekem semmi panaszom nem volt soha, öcsémnek olyan mély volt, hogy őt műteni kellett 13 évesen. Tovább nem tudtak várni, mert nyomta a szívet és a tüdőt. Suliban gyógytornára kellett járnunk és úszásra és évente ortopéd orvoshoz kontrollra. Amikor még együtt fürödtünk, akkor állandóan azzal szórakoztunk, hogy kinek fér bele több víz. Mindig ő nyert. Most már mindketten 30 körüliek vagyunk, semmi hátrányunk nincs belőle. A lányaim nem örökölték, öcsémnek még nincs gyereke. Apukánknak és az ő tesójának is van, náluk sem okozott soha semmi panaszt. Úgyhogy csak ritka esetben kell műtét. ha konkrét kérdésed van, írj nyugodtan privit.
2015. dec. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!