Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez tényleg normális dolog...

Ez tényleg normális dolog vagy baj van? Milyen orvoshoz forduljunk?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiamnak már ma 2 hete hogy megy a hasa.Megpróbálom röviden leírni.Szóval 2 hete péntek hajnalban egy teli pelenka + láz.Orvos mondta: normaflore, tasectan és lázcsillapítás.1 napig volt 39 fokos láza aztán elmúlt.Napi 3-4 vagy 2-3 fosi volt, több nem.Már kezdett javulni aztán következő héten csütörtökön megint 39-40 fokos láz.Elvittük ügyeletre, azt mondták torokgyulladás.Pár napig szedte a cefzilt de kiütéses lett.Vittük orvoshoz, azt mondta h már a betegség legvégét tapossuk, a kiütés a vírus miatt van meg a zöldes hígabb széklet is de a cefzilt már nem kellett neki adnom.Ez volt hétfőn.Már nem kiütéses, tegnap már normális széklete volt ma reggel szintén, most nemrég zöld nyálkás volt.Azt mondják h a váladék ami lefolyik.De én már nagyon aggódom.Ráadásul alig eszik, a kedvenc kajáitól van hogy öklendezik, pedig ritka jó evő gyerek volt, már közel 14 kiló volt, tegnap megmértük és 13 kilóra lefogyott.Azt még hozzá tenném h ez idő alatt 3 őrlő foga jött ki + egy szemfoga meg ha jól láttam mára kijött neki a 4. is.Mindenki nyugtat h ez normális dolog de nekem első gyerek és féltem.Mi van ha az orvos nem vette észre h nagy a baj?Kihez forduljak?
2014. jan. 3. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Van ilyen, hogy egy baba nehezen keveredik ki, főleg oltások, fognövesztés környékén.


Hogy nálatok mennyire gáz a helyzet, azt nem tudom.


Egyet tudok: ha nem tudsz megbízni a gyerekorvosodban, akkor válts, mert az nagyon nem helyénvaló.

Ha megbízol benne, akkor meg fogadd el a döntését/diagnózisát.

2014. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj székletvizsgálatot. Ha nem szimpla vírusos fertőzés, nem mondjuk a bélflóra sérülése okozza mindezt, hanem valamilyen más kórokozó, akkor az a székletvizsgálatból kiderül.

Azért 2 hét hasmenés fölött nem hiszem, hogy szemet kéne hunyni.

De persze lehet vírus, majd pedig fogzás miatt, lehet hogy nincs semmi baja, csak tényleg minden összejött, de szerintem az a biztos és ti is akkor nyugodtok meg, ha rendesen ki van vizsgálva.

Én ezt elmondanám a gyerekorvosnak, amennyiben továbbra sem foglalkozik ezzel, akkor lehet váltanék egy körültekintőbb és lelkiismeretesebb orvosra.

2014. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Meglátjuk hogy alakul a hétvége.Szerencsére egész nap jó kedve van, szaladgál, játszik de még is rossz ránézni mert olyan kis "soványka" lett.(persze egy 84cm-es 13kilós baba nem soványka de én nem ezt a látványt szoktam meg).Azt még kihagytam h a gyógyszer beadás egy kín volt.Sajnos szegénykémet le kellett fogni és úgy a szájába önteni mert akármit csináltunk nem lehetett bele könyörögni de meg kellett itatni vele h meg gyógyuljon.Azóta van az h van hogy 5-10 percig tart csak az h megkóstoltassuk vele az ételt mert mindig azt hiszi h gyógyszert kap és nem akarja enni.Amikor rájön h nem gyógyszer akkor eszik de olyan kis kevéskét.Ha hétvégén nem javul akkor elvisszük hétfőn orvoshoz és erőltetni fogom a széklet vizsgálatot!Ha isten ne adja rosszabbodna akkor egyből ügyelet!
2014. jan. 3. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!