Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek mennyire normális...

Szerintetek mennyire normális dolog, hogy a babának /kb 2 hós/ felírt gyógyszert az anyuka veszi be, mondván hogy anyatejen keresztül kapja meg?

Figyelt kérdés
Nem vagyok gyógyszer párti, de ha valamit felírnak valakinek akkor azt neki kéne beadni nem? Amúgy oltás utánra kapott gyógyszer, ha belázasodna a baba, ami meg is történt.

2014. júl. 11. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet sosem hallottam.

Valóban van olyan gyógyszer ami bejut az anyatejbe és emiatt nem lehet szedni, de hgoy egy gyereknek szánt gyógyszert így beadni...... fura.

Miért nem adja be mindjárt a gyerek szájába????? Mivel magyarázza?

Amúgy lázra lehet kúpot is, meg lehet a panadol baby szirupot mi is használtuk mikor kellett, sosem volt belőle gond.

2014. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem normális.
2014. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondanam az ilyenre, hogy elmebeteg. :D most komolyan beveszi anyuka??? Ilyen sotet gondolkodasu senki nem lehet! :D
2014. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyám borogass! Annak a nőnek sem lehet valami sok esze.
2014. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
A szirupot 3 hos korto lehet adni. A kupot ekkoranak boven lehet. Gondolom anyuka nem kupot dugott fel maganak. Altalaban ekkore gyerkocnek a doki germicid kupot szokott irni.
2014. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Örülök hogy nem csak én rökönyödtem meg. Egy ismerősömről van szó. Ő kinn él külföldön nem tudom milyen gyógyszerekről lehet szó. Azért adja be neki úgy, mert mégis gyógyszer és ne a baba kapja közvetlenül.
2014. júl. 11. 14:25
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, miről van szó.

Lázcsillapítót természetesen a babának kell beadni, de pl. olyat nekem is javasolt a gyerekorvos és be is jött, hogy amikor hosszú hetek után sem múlt a baba náthája, akkor szedtem 3 napig napi 3000mg C vitamint én, és az bizony segített végül a picinek.

2014. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
atyaeg! na ezt az anyat sem az eszeert vettek el :)
2014. júl. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Lázcsillapítónál elég fura, de vannak olyan dolgok, amiket pici babáknál tényleg az anyáknak javasolják, hogy anyatejen keresztül szívódjon fel. Ahogy előttem írják, a C vitamin is ilyen.
2014. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De azok általában vitaminok, ez pedig orvos által felírt gyógyszer.
2014. júl. 11. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!