Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan szedjem le fájdalomment...

Hogyan szedjem le fájdalommentesen az orrára száradt "cicakakit"?

Figyelt kérdés

Az egy éves lányom rém náthás.

Sprézem, szívom, orrcseppezem, de ami alvás közben kifolyik, az szinte rágyógyul az orrára. Próbálom leáztatni nedves ruhával, de attól dörgöli, és két helyen ki is sebesedett.

Azóta ordításba torkollik a próbálkozás.

Hogyan tudnám kevésbé radikálisan leszedni, illetve megakadályozni a rászáradást?


2015. dec. 12. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát még valahogy próbáld meg levakarni neki, utána pedig kend be a nózija környékét fehér vazelinnel, akkor nem tud rátapadni annyira, könnyen le fog jönni.

Esetleg valami olajos anyaggal megpróbálhatod letörölgetni, lehet ez is vazelin, vagy sima napraforgó olaj. Ezek szépen fellazítják a szennyeződéseket.

2015. dec. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vízzel lemosás, vagy nedves popsitörlő esetleg.
2015. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Popsitorlö
2015. dec. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
langyos vizzel
2015. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miután lemostad utána én babaolajjal vagy popsikrémmel kenném be. Az elég nedvesen tartja, hogy ne száradjon szét. Gondolom a bőr már kicsit meg van repedezve és azért fájdalmas.
2015. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor a csaphoz vittem, párszor bevizeztem a kezemmel és utána ki tudtam szedni.
2015. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ha náthásak mindig popsitörlő törlöm az orrocskájukat aztán vazeli !!
2015. dec. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!