Penicillin érzékenység?

Figyelt kérdés

2,5 éves fiam most először kapott antibiotikumot, és piros foltok jelentek meg rajta. A doktornő szerint penicillin érzékenység, de nem biztos.

Abbahagytuk természetesen (tegnap reggel kapott utoljára), de még ma este is jelentek meg foltok. Most már kevesebb, de mégis újak. Ez lehet még az allergia? Kapja a Cataflam cseppet. De elfelejtettem megkérdezni, mennyi idő, mire kiürül. 4 adagot kapott összesen.



2015. dec. 12. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég sok penicillin van tudod-e?
2015. dec. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tozser Alex válasza:
En 13/L vagyok, es aztmondtak a szuleim velem ugyan ez volt, csak kozben beteg is voltam szoval a virustol is lehetett, azota nemmernek nekem penicilt adni, es majd egyszer pesten lefogjak tesztelni. Szoval nembiztos hogy az lehet hogy mas, csak gondoltam ideirom
2015. dec. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok orvos, nem tudom. Azt tudom, amit a doktornő mondott. Ő ennyit mondott, hogy szerinte az antibiotikum miatt van, ezért penicillin érzékenységre gyanakszik. Ennyi.

Gondoltam hátha van valakinél ilyen. Aki tud segíteni.


Nekem azt mondta az orvos, hogy ezt nem lehet direktbe tesztelni. De akkor utánakérdezek.

2015. dec. 13. 12:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Jaj első inkább meg sem szólaltál volna.

Penicillines antibiotikumot kapott, igen lehet, hogy érzékeny rá. Nálam hasonló volt már felnőttkorban kb 2-3 hét volt még teljesen eltűnt. Először nekem csak piros foltok karon lábon, majd ahogy múlt elkezdtek lilulni és terjedni, úgy néztem ki mint akit összevertek. Ezért a doki meg is mondta nem tesztel mert ennek nem akar mégegyszer kitenni. Ja és úgy múlt el ennyi idő alatt, hogy 10 napig naponta jártam calcium injekcióra is a kórházba. Élmény volt, felírta, hogy melyik összetevő lehetett az ami kiváltotta, de a dokik már alapban mindig kerülik a penicillines gyógyszert, biztos ami biztos.

2015. dec. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!