Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Terhesség alatt lehet e...

Terhesség alatt lehet e szedni Xanax SR-t? Tájékoztatóban nem mert lelassítja a magzat fejlődését de orvosi utasításra igen. Most akkor mi van? Igen vagy nem?

Figyelt kérdés
2015. dec. 20. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszerek szinte mindegyike ellenjavasolt terhesség alatt. Viszont az is ott szerepel a betegtajekoztaton szinte minden esetben, hogy orvosi utasitasra, kockázat és előny mérlegelés után.

Tehát alapból nem kellene szedni ezt a gyógyszert, mert valóban lelassitja a magzat fejlődését, ellenben ha anyuka komplett idegbeteg nélküle, akkor bizony szednie kell, mert nélküle nagyobb a kockázat.

2015. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én keresnék egy olyan nőgyógyászt, akiben megbízol és ő tudni fogja, mit adhat neked és mit nem.


Kevésbé fajsúlyos példa: Nekem pl. nagyon súlyos felfázásaim szoktam lenni és sem a háziorvos, sem az urológus nem hitte el, hogy nekem nem elég a kamillatea, hanem konkrétan a laborom is sírnivaló olyankor. A nőgyógyászom felírt antibiotikumot és két nap múlva már szaladgáltam:)


28hkm

2015. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az én nőgyógyászom szerdai napokon rendel, de az ünnepek miatt nem tudom most fog e rendelni. Természetesen szeretnék vele beszélni a problémámról.
2015. dec. 20. 09:53
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet szedni. Én is szedtem, de már 5 hetes vagyok, ahogy kiderült abbahagytam, és a múltkor megkérdeztem a dokim. Azt mondta hogy tilos mindenképpen.
2015. dec. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem nogyogyasznak kell eldontenie. Ezeket a nyugtatokat korkepek alapjan irjak fel. En mas fajtat szedtem folyamatos orvosi kontroll mellett. Egeszseges gyermekem szuletett. Termeszetesen csokketeni kellett folyamatosan. De hirtelen elhagyni nem szabad.
2015. dec. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Czeizel utasítására nem hagytam abba a Rivotrilt, azt mondta, hogy nagy baj lehet belőle. Álomterhesség, álomszülés lett egy tökéletes kislánnyal. Semmi baja, sem elvonási tünet, sem fejlődési zavar nem volt.
2015. dec. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!