Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha meghal a magzat, hogyan...

Ha meghal a magzat, hogyan vesszük észre? Úgy értem, a kismama tapasztal valamit, vagy csak orvosi vizsgálattal mutatható ki?

Figyelt kérdés
2014. júl. 6. 11:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Orvosi vizsgálat mutatja ki. Vagy ha korai az elhalás megindul a vetélés.
2014. júl. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
A magzat koratol is fugg.
2014. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Vagy beindul vagy nem. Fájdalommal, vagy anélkül. Előzetes jellel, vagy anélkül. 2x halt el a terhességem. Az egyiknél voltak kisebb jelek, másodiknál nem. Sajnos rengeteget olvasni olyat, hogy anyuka nem vesz észre semmit, vidáman megy az uh-ra-akár 2. trimeszterben is-és ott közlik vele a tényt, hogy már nem él a baba.

2 elhalt terhesség után most újra terhes vagyok, minden nap meghallgatom a babám, képtelen lennék nyugodt lenni enélkül.

15+4hkm

2014. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Utolsó! Megkérdezhetem, h mennyi idős terhesen haltak el a babáid?

Nekem eddig egy elhalásos terhességem volt a 7. héten, most vagyok ismét 10 hetes...

És mivel hallgatod meg? 15 hetesen milyen készülékkel tudod meghallgatni a szívét? Köszi, ha válaszolsz...

2014. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

[link]

Nagyon sajnálom ami veletek történt. Kedves előttem író bár nem tölem kérdezted de nekem ilyen készülékem van itthon és megvagypk vele elégedve!!Első voltam.

2014. júl. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Első vetélésemmel 6-7 hetes koromtól kezdve barnáztam, hiába mondtam az orvosnak, legyintett, hogy normális. Mire végre megvizsgáltak volna uh-gal, pont egy órával előtte vetéltem el. Nemrég olvastam, hogy a picike barnázás-pirosas maszatolás tipikus elhalásos tünet. Angliában élek, itt sarnak a fejedre a 12 hetes uh-ig, mivel az az első. 11+6 voltam, mikor erős vérzéssel mentem be a korházba és a korházi wc-ben el is vetéltem, ott mondták, hogy 5 hetes lehetett a magzat. Aztán 5 hónapot vártunk, újabb terhesség, de most magán uh-ra kértem időpontot 8+3 hetes koromra. Egyetlen egy mákszemnyi piros pöttyöm volt. Elég volt. Ikrekkel voltam terhes, mondták, hogy 6 és 7 hetesek, nincs szívhang. Kerek egy hét múlva korházi ellenőrző uh-on már mentek összefele a babák. Akkor gyógyszeres kezelést választottam, azt hittem, hogy elvetéltem mind a kettőt, de a több, mint 2 héttel később tartott uh-on---pont 11+6 lettem volna aznap, kiderült, csak eggyel vetéltem el és 3 nappal későbbre írtak fel kaparásra, de aznap este visszaszaladtunk a korházba, mert nagyon erősen véreztem. A nővérke mentette meg az életem, mert az orvos nem akart jönni. Persze aztán egyből tele lett a korterem dokikkal és 3-an döfték a karomat, hogy kapjak vért. Szerencsére a műtét után egyből szinte abbamaradt a vérzés. Mondták, hogy csak 3 után vizsgálnak ki, így úgy gondoltam, hogy várjunk egy hónapot és vágjunk bele, ha 5 hónap nem volt elég, akkor teljesen mindegy, legyen még egy vetélés és vizsgáljanak ki...Hát az én babám, aki most itt van a pocakomban egy igazi túlélő egy "csak azért is megmutatom neked anya, hogy én tudok" típus:D Az első hónapot azt hittük, hogy elszúrtuk, mert megjött, de nagyon erősen, 2. hónapban nem voltunk együtt jó időben, de akkor meg elkezdtem tüneteket produkálni, teszteltem naptár szerint 3 hetesen és olyan pozi lett, hogy leugrott a tesztről. Gyanus volt, így behazudtam a korháznak, hogy vérzek, 6+6 hetesen mentem uh-ra, ott mondták, hogy 9 hetes vagyok, majd a 12 hetes uh-on, ahova az előző uh szerint 12+6 hetesen jutottam el, közölték, hogy 14 hetes vagyok.:D A szonográfus viccesen megjegyezte, hogy következő uh-gal már szülök is:D

A down eredményem most a héten jött meg, eddig oké:D

Az első uh-kor, mikor mondták, hogy 9 hetes, elővettem a magzati szívhang hallgatómat, amit a lányommal vettem-mert szerencsére mindezek előtt volt egy egészséges terhességem 2010-ben. Őt 11 hetes korától kezdtem hallgatni, mert akkor vettem a kütyürét. Nem hittem volna, de mikor uh után hazaérve lefeküdtem az ágyra és rátettem a hasamra a kütyüt, azonnal meghallottam őt. Zakatolt, de nagyon:D Azóta minden nap meghallgatom, ahogy ráteszem, ő ott van, kábé 10 másodpercig zaklatom szegényt. Ezek szerint nem 9, hanem inkább 10 hetes volt, mikor először meghallottam. Ő egész fönt ágyazta be magát, lányom nagyon lenn volt, őt alig találtam 11 hetesen, mert csont mögött volt. Szóval attól is függ, hova ágyazódott be a baba. Ha fönn, akkor egész korán meg lehet találni, de nem szabad pánikolni, ha nem találja az ember, mert sokan kábé 15-16 hetesen találják meg először.

Bocs az offért és hogy hosszú voltam.

2014. júl. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nekem is pontosan ilyen készülékem van:D
2014. júl. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

sziasztok! nekem JPD 100B készülékem van, az nagyon érzékeny, 10. héten meglett vele a baba, bár akkor még halkan. Most már szép hangos. A mai nap jól rámijesztett a baba, egy kicsit bevéreztem, rögtön kórház :( minden rendben találtak, valószínűleg a sok előző napi guggolástól és hajolgatástól volt, és pihenést írtak elő.

Tudom hogy semmi köze csak annyira megijedtem :( most ezt muszáj volt kiírnom magamból. A doppler tényleg hasznos dolog. A JPD 100B egyébként érzékenyebb mint az angelsounds, csak nehezebb beszerezni.

2014. júl. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Sziasztok! 4-es vagyok...

Köszönöm a gépet, én is szeretnék egyet beszerezni, de előbb megvárom a 12. hetet, addig nem merem...talán babonás vagyok :)

Nagyon köszönöm, hogy leírtad a történeted, igen, hallottam, hogy Angliában 12 hét előtt szóba sem állnak az emberrel. Egy barátnőm Skóciában szült, és a bugyi konkrétan a szülőszobán került le róla először az egész terhessége alatt...

Sajnálom ami Veled történt, ugyanakkor nagyon örülök, hogy ilyen sikersztorit írtál le, drukkolok Neked, hogy végig minden rendben legyen, de hidd el, rendben lesz! Boldog babavárást Mindenkinek!

2014. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

egy kerdes mit teszel ha nincs szivhang de komolyan?

egy vetelest megallitani nem lehet semmivel es megelozni sem.

Egy szivhang ellenoro csak extra stresszet okoz a kismamaknal erre fixalnak es nem elvezik a terhesseget.

2014. júl. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!