Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Valóban várjak pár napot,...

Valóban várjak pár napot, vagy másik dokihoz vigyem, ha baleset miatt sántít? (19 hónapos)

Figyelt kérdés

ügyeleten voltunk

hancúrozás közben valahogy rosszul esett(ágyon), nagy fájdalom, sírás, azóta nem tud ráállni a lábára, erőteljesen sántít.

az ügyeleten nem röntgenezték, mert a törést kizárták azzal, hogy mozgatás hatására nem fáj(nem sír a gyerek)csak épp menni nem tud normálisan.

helyileg sehol egy zúzódás, vagy dagadás, a gyermek nem mutat még rá, így azt sem tudták megállapítani konkrétan hol lehet a baj(csípő, comb, térd, lábszár, lábfej?)


rándulásnak van valószínűsítve.

azt tanácsolták, ha nem javulna pár nap alatt akkor vigyem a balesetire.

csak épp azon gondolkodom, hogy nem lehet hogy az a pár nap végzetes is lehet...?

pl hallottam olyanról, akinek egy balesettől leszakadt a lapockája, vagy izma, és mire időpontot kapott röntgenre, addigra valahogy úgy állandósult, hogy már műteni sem lehet és leszázalékolás lett a vége...


2015. dec. 27. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Ne szórakozz már, abba nem fog belehalni, hogy sántít. Feleslegesen nem rontgeneznek meg egy ekkora gyereket. Semmi baja nincs, majd rendbe jön. Ha te élesen és megutod a lábadat, te is santitasz pár napig
2015. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnyugtat, akkor vidd.

Mi egyszer voltunk a Tűzoltó utcai klinikán gyerekorvos utasítására a két ünnep között komoly indokkal, szétszívattak minket. Ezt csak azért írom, h készülj a legrosszabbra.

2015. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan volt hogy a 9 hónapos kisfiunk elesett(elborul oldalra ) és mikor mászott volna összecsuklott a jobb keze nem tudott ránehezedni,mi is vittük az ügyeletre megröntgenezték,nem volt eltörve. Nekünk is pár napot mondtak,ha nem javul akkor vinni kellett volna ortopédiára. De rendbe jött. Szerintem nem lesz gond...
2015. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem két évesen borult le a szekrényről amig kettő percre nem figyeltem.. Rohanás dokihoz, ugyanezt kaptuk mi is ő is furcsán járt, alig lépett rá a lábára. Igaza volt, nem volt komolyabb baja, ki vártuk azt a pár napot. Mondjuk már másnap rohangált újra, mintha mi sem történt volna. :)
2015. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem történt sehol nagyobb baj.

Nála kb 2 hétig tartott.

Voltunk sztk-s dokinál, aki meg megakarta magyarázni, hogy ilyen kisgyereknél természetes a járáshiba...kijavítottam, hogy baleset óta ilyen, csak fújta tovább a magáét. Nem vitatkoztam tovább, elhoztam.

2016. márc. 10. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!