Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak, ha szándékosan...

Mit csináljak, ha szándékosan nem kezd el beszélni? (lassan 2 éves)?

Figyelt kérdés

azt olvastam 2 éves korra már 50 szót kell mondania és kettesével össze is kapcsolni.

gyermekem eddig "szabályosan" fejlődött.

pár hónaposan gügyögött, környezetérekíváncsi, hol van kérdésekre rámutat tárgyakra, kb egy évesen megjelentek az első szavak és itt valahogy megállt...lehet én "folytottam belé a szót", ugyanis amikor mondott valamit, úgy megörültem, hogy elszégyellősödött így azt azóta sem mondta. ugyanez más szavakkal, kimond valamit egyszer kétszer - anya megörül - azért se mondja többet.

kb 4-5 szót, ha hallottam eddig...


viszont pont olyan társaságba jártunk ahol sok a baba, és a gügyögést kapásból leutánozza ennyi idősen, azt viszont használja rendszerint...


kezdtem azt hinni megkésett beszédfejlődésről lesz már lassan szó, erre álmában hallok olyanokat, hogy meglep. pl az "anya" szót teljesen tisztán mondja, ahogy akár mi ejtjük. vagy kimondta a nevét is, rendkívül kedves hanglejtéssel..szóval tudna beszélni, ha akarna...


mozgásfejlődésben nem volt elmaradva


2016. jan. 4. 14:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
és ráadásul a gügyögésre pl rokonoktól pozitív visszajelzést kap, valamint én tudom minden gondolatát, szóval motiváció sincs arra, hogy beszéljen...
2016. jan. 4. 14:08
 2/11 anonim ***** válasza:
22 hónapos lesz a fiam, javarészt a saját nyelvén gagyarászik. Ha valami nem tetszik neki, akkor mondja, hogy anya. Egyszer egyszer mondta hogy enni, még egyszer. Én is azt tapasztalom, hogy ha akarna tudna beszélni, csak szerintem rájött, hogy ne fárassza vele magát, mert így is megérjük. Nemsokára kezdi a bölcsit, bízom benne, hogy akkor elkezd beszélni. De nem siettetem. Szerintem nincs velük gond, egyszerűen lusták beszélni.
2016. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szegény mostani babák.

Mi ez a megfelelési kényszer? Te vagy ma a második, aki aggódik a 2 évesen nem beszélő gyereke miatt.



Nem tudom, hol hallottad hogy 2 évesen 50 szót KELL mondania. HA nem teszi, akkor mi van? Vinni kell 100 helyre, meg fejlesztőbe?

És mi lenne, ha csak mondókáznál, énekelnél vele/neki???


Fiam a 2 éves státuszon 6 db szót tudott.

Most lesz áprilisban 3 éves, és csak az utóbbi hetekben indult meg robbanásszerűen a beszéde. De még mindig nem beszél mondatokban, tisztán.

Én mégsem aggódom. Hogy miért nem? Mert nincs bennem a megfelelési kényszer. Megnézem, minek mi a legvégső határideje, és ha addigra nem tud 1-2 dolgot, de pl mást igen, amit később kell, akkor sem aggódok.


Tudod a gyerekek gyerekek. Nem robotok. Nem egyformán fejlődnek.

VAn, aki csak 3 éves kora után kezd beszélni pl.

Ne akarj kényszeresen megfelelni, mert át fog rá ragadni. Vedd lazábban kicsit.

2016. jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3 éves korig "kell" elkezdeni beszélni..nem vagytok elkésve.


engem a szomszéd nyaggat (illetve a fiamat), hogy mikor kezd már el beszélni... 18 honapos.... mosolyogva mondtam a szomszédnak, hogy majd 4 évesen, de akkor már 3 nyelven fog megszolalni. (egyébként tényleg 3 nyelvet hall folyamatosan, napi szinten)

2016. jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én személy szerint 3 évesen kezdtem el beszélni. Nem vagyok fogyatékos :)
2016. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szándékosan :) bocs, de ezen nevetnem kellett.

2 évesen a fiam fogalmam sincs hány szót használt, mondtatot biztosan nem, egyszerűbb kifejezést max, annak is a felét olyan szavakkal, amit ő használt valamire (pl a köszönöm helyett egy más "szót" használt, de azt konzekvensen). 1 hónappal később még össze tudtam írni a szókincsét éppen (50+ szó), 26 hónaposan kerek mondatokban beszélt. Borzasztóan nagyot fejlődnek napok alatt ennyi idősen. Próbáld nem kitalálni a dolgokat, ha akar valamit. Amúgy meg nincs lemaradva semmiről, a tesóm se beszélt 3 éves koráig. A hallása jó?

2016. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is sokat aggódtam a kisfiam miatt. Belinkelem a korábbi kérdésemet: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Ami közös vonás a gyerekeinkben, az az, hogy az én kisfiam is kb. másfél éves korában "elfelejtett" beszélni. Engem ez zavart leginkább. Most három és fél éves, és egyfolytában beszél, de elég nehéz megérteni, mert egyes hangokat nem tud kiejteni. De már legalább beszél, és egyre jobban megérteti magát.

2016. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nézd, a kisfiam 22 hónapos kora óta összetett mondatokban beszél. De ez az én fiam. Az összes többi vele nagyjából egykorú rokongyerek 2 éves korában mondott pár szót, kb. ennyi volt a beszédkészségük. Majd eltelt pár hónap és ők is ugyanúgy beszéltek, mint a kisfiam.

2 éves még csak! Tudod van egy általános, amit általánosan ekkor-vagy akkor tudnak a gyerekek. De mivel minden gyerek máshogy fejlődik, más dolgokban ügyes, ezért nincs olyan, hogy 2 évesen tudnia kell 50 szót. Általánosságban a 2 évesek tudhatnak már 50 szót, ha a fiamból indulok ki, neki ez már ment másfél évesen is, de nincs olyan, hogy kell!

Olyan van, hogy bizonyos időre azért tudnia kell ezt vagy azt, ha nem tudja, akkor úgyis szól az orvos és esetleg kivizsgáltatják, vagy fejlesztik.

Ja, és az átlagos 2-2 és fél éves gyerekek szobatiszták és 8-9 hónapos korukban már másznak. Na, ehhez képest az én fiam majdnem 3 éves volt, mire szobatiszta lett és 10 hónaposan tanult meg mászni, igaz 1 hónap múlva már járt, önállóan stabilan, de még ő is, hiába volt bizonyos téren nagyon ügyes, más téren meg nem. És akkor mi van? Összedőlt a világ? Dehogyis!!!

2016. jan. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hát akkor nyugodtan kivárom

összeszámoltam, pontosabban olyan 11-12 szót mondott már ki egyszer vagy nagyon max kétszer..az egy éves kora óta jóformán havi 1-2 szót jelent...ezzel a számítással 3 éves korára meglesz a 40-50 szó. fenomenális..

2016. jan. 4. 22:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 szót mond érthetően: apa, mama, papa

és még 2-t alig érthetően: gomb, konyv


mindent megért, mindent megért még akkor is, ha látszólag teljesen mással foglalkozik. meglepő dolgokat ismer, de nem beszél.

Engem mondjuk nem stresszel ez önmagában, de a szüleim szerint mi már 6 hónaposan jártunk, 7 hónaposan beszéltünk és 8 hónaptól szobatiszták is voltunk.

A fiamat 13 hónaposan állandóan felállították, hogy ne másszon, hanem járjon, örökké a bilivel üldözik 1 éves kora óta és most hallottam, hogy apukám olyat mond neki, hogy biztos azért nem mondja, hogy "anya" mert ennek a gyereknek nincs is anyja.

Szerintem ez nem normális dolog, nem az, hogy 2 évesen nem beszél egy gyerek :)

2016. jan. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!