Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Csináltatok már olyat, hogy...

Csináltatok már olyat, hogy felírta az orvos a gyereknek az antibiotikumot, de mégsem adtátok be? Vagy lehet az orvosokkal beszélni, hogy kevesebbszer írja fel?

Figyelt kérdés

A gyerekeim már nem icipicik, 2 és 4 évesek. A mi orvosunk nagyon gyakran ír fel antibiotikumot, ez nem csak az én véleményem, hanem más szülőké is, gyakran úgy látjuk, hogy indokolatlanul. A nagyobbiknál egyszer csináltuk meg, hogy nem adtuk be neki, és ugyanúgy meggyógyult, és utána sokkal később lett csak beteg.

Azóta más is mondta már, hogy nem mindig adja be a gyereknek.


2014. szept. 13. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én ha nem bíznék a dokimban, váltanék. A gyógyszert amit felír be kell adni. Mi nem vagyunk orvosok, hogy ezt eldöntsük. És ha most nem fog meggyógyulni és még betegebb lesz? A Te lelkeden száradna. Keress másik orvost és vidd el hozzá a gyereket.
2014. szept. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem csináltunk ilyet, mert bízunk a dokiban. Ha nem így lenne, keresnénk másikat. Mert ha ilyen tekintetben nem hiszek neki, akkor más döntését is megkérdőjelezhetném. Keress inkább másik dokit, ha messzebb is van, és utazni kell hozzá.
2014. szept. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Régi orvosunk még soha nem írt antibiotikumot (5 éves a legnagyobb), most költöztünk másik városba, itt is olyan orvoshoz mentünk, akiről tudom, hogy szintén nem ír fel fölöslegesen gyógyszert. Fontosnak tartom, hogy a szülő bízzon a gyerekorvosban, és ne kérdőjelezze meg az általa felírt gyógyszereket. Ha nincs meg a bizalom, orvost kell váltani.
2014. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem bíztam az első dokiban ahová eredetileg tartoztunk, váltottam. Azóta is bevált, nagyon szeretjük pedig ezért fizetni kell bár nem sokat 1-2000Ft-ot szokott kérni de megéri. Maximálisan bízom benne, alapos, lelkiismeretes doktornő ismeri a gyereket, tudja mi szokott lenni a baja fejből stb... Az enyémek is 2,5 és 5,5 évesek és a nagy 1,5 éves kora óta járunk hozzá. Én nem vállalnám be, hogy felülbíráljam a dokit. Ha úgy érzed nem indokoltan írja fel a gyógyszert, kérdezz meg más orvos véleményét is. Nem tudom mi baja de fül-orr-gégészetre is el lehet menni, beutaló nem kell.
2014. szept. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én csináltam már olyat,h nem adtam be amit felírt a doki. Semmi baja nem lett.
2014. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A mi dokink szinte soha nem ír fel antibiotikumot,de több ismerősöm is mondta ezt,hogy az ő dokijuk mindenre azt ír fel,és sokszor a felírástól számolva még várnak 2-3 napot és csak akkor adják be ha szükséges,de addigra már szinte meggyógyul a gyerek.
2014. szept. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekünk mindig felírja, de tudja ha nem szedjük...ha olyan van, hogy tényleg muszáj, akkor külön szól, hogy most tényleg kell...
2014. szept. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem mivel nem vagyok orvos, és nem szeretném egész életembe azt cipelni hogy gyerekem azért lett maradandó baj, mert felbíráltam az orvosát. Gyerek nem kísérleti alany, hogy én tesztelgessem.
2014. szept. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nem nem csináltam soha megsem fordult a fejemben ilyesmi.
2014. szept. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező! Az én 3 és fél évesem még sosem kapott antibiotikumot. Orvost se nagyon látott, csak oltásokkor. Ha félévente egyszer belázasodik, kialussza, a láz dolgozik, s másnap már láztalan, jól van.

Én természetes dolgokkal kezelem mindkettőt, fokhagyma, teafaolaj, grépfrútmagolaj, 1 nap alatt meggyógyulnak.

Tényleg nagyon káros az antibiotikum, jól teszed, ha más orvost keresel!

2014. szept. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!