Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » "Éjjel nézzenek rá, hogy nem...

"Éjjel nézzenek rá, hogy nem lázasodott-e be. " Ezt milyen gyakran kell?

Figyelt kérdés

Éber alvó, így nincs olyan, hogy ne pattanna fel, ha kinyitjuk az ajtót.

Oltást kapott, az orvos mondta, hogy éjjel cskekoljuk, hogy nem lázas-e.Jelenleg az előzetesen beadott lázcsillapító hatása tart.


De éjjel milyen gyakran kell ezt? Óránként keljek fel, vagy X óránként?


2016. jan. 12. 13:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

hagyd nyitva az ajtót

mert ha lázasodna éjjel(legalábbis az én gyermekem)akkor mocorog, forgolódik, nyöszörög szóval több jelből észrevehető hogy valami nem stimm.

lefektetés előtt tanácsos megmérni(általában már estére belázasodnak, ha belázasodnak)

utána meg ahogy érzed(22-kor, éjfélkor, hajnalban)

2016. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Hagyd picit nyitva az ajtót hogy ne ébredjen rá a kilincselésre.

Ezt így nem tudom megmondani, én úgy csináltam, hogy az éjszaka folyamán párszor (mondjuk kb. 3-szor) megnéztem.

2016. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Tudom, minden gyerek más. De az enyémeket soha nem nézegettem éjjel, ha belázasodtak, akkor fel is ébredtek. Például barátnőm kislánya nem ébred fel akkor se ha lázas, de nagyon nyugtalanul alszik, forgolódik.
2016. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nyitott ajtó sajnos nem megoldás, mert akkor áll az ágyban és ki akar jönni.

Nem magára az ajtónyitásra ébred fel, hanem bármilyen halk zajra (settenkedés) vagy érintésre, vagy akár arra, hogy halvány fény beszűrődik kintről, hogy ne vágódjak hasra a töksötétben a szobájában.

Bébiőr van, így a lakás túlvégében is hallani már a mélyebb sóhajokat is.

2016. jan. 12. 13:59
 5/21 A kérdező kommentje:

Egyébként azért is vagyok tanácstalan, mert 20 hónapos és életében egyszer volt lázas: a 2 hónapos kori oltás után.

Ezért fogalmam sincs, hogy ő miként viselkedik lázasan.

2016. jan. 12. 14:00
 6/21 anonim ***** válasza:
A többi oltás után hogy csináltad? Most is ugyanazt kell tenned.
2016. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Igen 2 hónapos és 20 hónapos kor között van még egy-két oltás.. :) Akkor mit csináltál?
2016. jan. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Akkor nem volt ilyen tanács.

Most Bexserot kapott, állítólag ennél gyakori mellékhatás a láz. A többinél max. annyi volt, hogy az oltással egyidőben az orvos beadott neki egy lázcsillapítót.

2016. jan. 12. 14:04
 9/21 anonim ***** válasza:
Ezt minden oltásnál el szokták mondani pedig... majdnem mindegyiknél belázasodHAT a baba.
2016. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ez volt az első eset, hogy éjszakára is jelezte, hogy nézzük. Mondjuk a többi oltását mindig reggel kapta, nem kora délután, lehet emiatt?
2016. jan. 12. 14:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!