Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukak, akik engeditek a 2-3...

Anyukak, akik engeditek a 2-3 eves gyerekeiteknek, hogy tv-t nezzenek, mennyit lehetnek a kepernyo elott egy nap? Tovabba:

Figyelt kérdés

Hasznalhatja a gyerek az okostelefont/tabletet hogy jatszon rajta (babajatekokat)? Hogyan szabtok hatarokat?

Ti tudjatok nezni a tv-t, esetleg olyan musort, filmet, sorozatot, ami erdekel, amit mar gyerek elott is neztetek? Hogyan oldjatok meg ezeket?

Kerem, csak azok irjanak, akinel ez a helyzet. A tv es tarsai fobias anyukak legyenek kedvesek mas kerdest keresni!

A valaszokat elore is koszonom, es a zold kezet is kuldom mindenkinek!


2014. okt. 21. 23:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%

Szia! Nálunk többnyire Dóra a felfedező és társai mennek! Most lehet "rossz anyázni" de nálunk reggeltől megy a tv, ami legtöbbször csak háttér zaj mert amúgy nem nézi csak ha olyan megy benne amit szeret!

29 hónapos lesz a fiam! Szépen fejlődik! Beszél normálisan! Nincs vissza maradva! Sőt pár angol szót is tud!

2014. okt. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%

nekem 17 hós a gyerekem, és én engedem neki, hogy a yout...-on nézzen babáknak, gyerekeknek szóló rövid meséket, zenéket (Alma)

van, hogy 30-50 percet is néz egy nap ilyet.

bárki bármit mondhat... én minden nap mesekönyvet nézegetek vele, minden nap 2-3 órát játszóterezünk, hétvégén mindig családi programra megyünk apájával együtt...


egyedül vagyok egész nap, néha pisilni se tudnék, ha ezt a cselt nem vetném be.


én úgy vagyok vele, nem ettől lesz hüyle vagy lusta a gyerek, netalántán tévéfüggő. van pár anyukaismerősöm, aki a gyerek 6 éves koráig szuperanya tudott lenni, aztán feladta, és van PS és van folyamatosan bekapcsolt Disney Channel... és az első pár évet küzdéssel töltötte, ne legyen médiafüggő a gyerek.


nehéz elzárni a tévétől az internettől, az xbox,ps-től a gyerekeket - FŐLEG A FIÚKAT ahogy látom, hallom :)


szóval ne érezd magad rosszul, ha hagyod nézni a gyereket tévét, naponta 2 órát is akár. csak legyen más is. friss levegőzés, közös, fejlesztő jellegű játék.


akik azt hiszik, el lehet vágni a gyereket ezek elől a dolgok elől, azok nem sejtik, ez a XXI. század. meg lehet, a nagyik, a férjük, akárki, szóval mindig ott van valaki, aki leköti a gyereket, netalántán a gyerek egyfajta "elnyomásban" él, és a szülői igényeket tekintetbe veszi önmaga, még el is alszik magától este 7-kor, persze, szóval a tévéről is lemond, mert egyedül is el tud játszani a szobájába, még akkor is, ha reggel ötkor felkel :)


persze... :)


mi amúgy csak napközben nézünk ilyeneket, este nincs tévézés (csak vasárnap a sztárbansztár, azt egyszer meglátta, és annyira tetszett neki) :) én inkább eltöltök a gyerek altatásával 30-40 percet a szobában, ahol nemhogy tévé, de semmi elektronikai dolog nincs. mert azért azt elhiszem, van ártalom a tévézésben pl. elektroszmog, villogó képernyő, de ez azt jelenti, hogy egész nap nem szabad nézni a tévét, nem egyáltalán!


én sem értem a tv fóbiás anyukákat... és szélmalomharcosnak is tartom őket :)


én 2-3 évesen is azért napi 1-2 órát fogok engedélyezni, telefont talán még nem, de csak a készülék sérülésének lehetősége miatt :)

2014. okt. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

4,5 éves fiú és 2,5 éves kislány. Amióta bölcsibe és oviba járnak, szerencsére kevés tévét néznek, amíg itthon voltak, igyekeztem napi kétszer fél órában meghúzni a limitet, ami hol sikerült hol nem. Meséket néztek a YouTube-on, esetleg DVD-t, nálam ugyanaz a kategória, mint a tévé.

Telefont nem kapnak a kezükbe, főleg nem a kicsi, mi magunk pedig nem nézünk tévét, így ezekre nem tudok válaszolni.

2014. okt. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%

Én tv fóbiás vagyok :) de a film nagyon fontos dolog.

Most, hogy van internet bármi elérhető.

Nem tudom milyen mesék van most, de neten van minden, kiválaszthatod a normálisabb meséket.

2014. okt. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
35%

Szia!

Nálunk hozzátartozik az esti kikapcsolódáshoz, hogy tv-zünk, ez mindig is így volt, néha csak háttérzajként megy, elég ritkán ülünk le kifejezetten tv-zni, kb. havonta, de azt csak kettesben a férjjel és akkor inkább dvd-zünk, mert nem vagyunk kíváncsiak a reklámokra.

Visszatérve ahhoz, amit kérdeztél, nem szabunk határokat, bármit nézhet, amit mi is nézünk. Ezek általában: vetélkedő, beleröhögős vígjátéksorozatok, főzőműsor (azt sose értem miért 12 karikás :D ), nagyon ritkán zenés műsorok.

Nálunk inkább a jutúb az ahol jobban oda kell rá figyelni, szereti a vonatokat, de pl. olyat nem szeretnék ha nézne, ahol hülye autósok direkte bemennek a tilosba, és ütköznek a vonattal. Meg most a harcok egy beszélő gyümölcsöt széttrancsírozós videó körül mennek, egyszerűen frász tör ki tőle, a gyerek meg mindig kérné, amikor feljön lehetőségnek.

A kifejezetten babáknak való játékok sose kötötték le, néha nézte, hogy én vagy az apja hogy játszuk, de azt is csak max fél percig, ő maga sose játszott velük. Viszont a beszélő macskás játékot imádja!

2014. okt. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a tv oké, mondjuk a magyar népmeséket, vagy a mátyás király meséket én is szívesen megnézem, de minden gyökérséget ne nézzen meg a gyerek a tv-ben sem. Tabletet, ill. semmilyen számítógépes játékot nem adnék ilyen kicsi gyerek kezébe, nagyon rá tudnak kattanni és mivel ebben a korban nagyon fogékonyak, hasznosabban is el lehet velük tölteni az időt, amiből tanulnak is. Kamasz korukban úgyis folyton játszani fognak a tableten, pedig teljesen üres időtöltés, jobb minél később kezdeni szerintem.
2014. okt. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddig valaszokat! Nalunk apuka kulfoldon dolgozik, egy napot van itthon egy heten a gyerek szuletese ota, igy szinte egyedul nevelem. Neha elfaradok azert, foleg ha ilyen rossz ido van, mint ma is volt nalunk (Fr.o.), hogy nem tudtunk kimenni levegozni a nagy szel es eso miatt es csak nyuglodes van. A fiam szereti a meset nezni, nalunk a tableten is jatszik, sot jobban kezeli lassan, mint en, de emiatt sokszor megkapom a magamet a rokonoktol.

Persze nem egesz nap, es olyan nap is van, hogy elo sem kerul, megis buntudatom van. A tv-ben csak meset nezunk, en esti alvas utan szoktam filmet nezni tableten, de sosem erek a vegere, mert belealszom. :) Neha delutan fozes kozben nezek sorozatot, vagy filmet.

Bolcsibe is jar delelottonkent, de nem minden nap, viszont minden nap levegozunk, hol jatszoterezunk, hol varosban maszkalunk, vagy csak az udvaron labdazunk, nyaron pancsiztunk. Olvasok neki, duplozunk, autozunk, vonatozunk, gyurmazunk, egyedul is feltalalja magat rovid idore a jatekaival, de amikor dolgom van, nem tudok rohangalni vele, olyankor mesenezes van. Amugy le sem ul a kepernyo ele, jatszik, de ahogy kikapcsolnam a meset, mar megy a hiszti. A tablettel rosszabb a helyzet, a szemet nagyon feltem, de azon is nagyon szereti a ratoltott meseket nezni.

A szobajaban neki sincs semmi, csak egy zenelo, plafonra vetito doboz. Sajnos nalunk az altatas is maceras, ha le van faradva, akkor jo esetben fel- egy ora alatt alszik, el, ha nincs, mint ma is, akkor delutan es este is masfel-ket orat is ott kell fekudni mellette es simogatni. Ket eves koraig erre nem volt igenye, aztan a nyaralas utan minden megvaltozott. Szoval igy meg faradtabb vagyok. Egyebkent mindenre van idom, tiszta a lakas, minden nap van fott kaja, alvasidoben megfozok masnapra is, sokat jatszom a gyerekkel, sokat vagyunk kint is, hetvegen, ha az apja itthon van, akkor is kozos programokat csinalunk, de amikor a sogornomek megtudjak hogy napi 10 percnel tobbet nezhet a gyerek meset, olyan buntudatot keltenek bennem, hogy ok csak meselnek, meg dalolnak...raadasul a fiam meg nem beszel, csak szavakat mond, par mondatot azert mond erthetoen (elment a busz, hol van apa, o, nem lejart!), sokat halandzsazik.

26 honapos mar, es felek, hogy hibas vagyok amiert meg nem beszelget, mert teny, hogy a sogornom kislanya gyonyoruen beszel es egy honappal fiatalabb is a fiamnal. :(

2014. okt. 22. 00:42
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Amiatt ne aggódj,h. még nem beszél a fiad, mivel többnyelvű lesz.

Ahogy a soraidból olvasom Franciaországban laktok, a bölcsiben ezt a nyelvet hallja, tőletek pedig a magyart.

A két (vagy több) nyelvű gyerekeknél természetes, ha később kezdenek beszélni.

Amúgy meg nem mindegy, hogy a sógornőd kislánya miket csinál??

Minden gyerek egyedi, nem kell hasonlítgatni, nincs értelme.


Kérdésre válaszolva:

Majdnem születésétől egyedül nevelem a lányom, segítségem nagyon kevés van, ráadásul anyagi és magánéleti gondjaim is vannak, így sokszor kikészülök a 24 órás anyai szolgálattól.

Ilyenkor áldás számomra, ha bekapcsolom a tv-t, a gyerek rácuppan, én pedig nyugton el tudok mosogatni, beülhetek a wc-re, vagy egyszerűen elfekhetek az ágyon egy kicsit a másik szobában anélkül, hogy valaki jönne és ugrálna a hasamon.

Eleinte rosszul éreztem magam emiatt, de inkább nézzen néha tv-t, minthogy idegroncs legyek az állandó nyúzástól.

Rajzfilmeket csak akkor kapcsolok, ha kifejezetten őt akarom lekötni, hogy nyugiban legyek egy darabig, amúgy mindig azt nézem amit én szeretnék (általában vígjátéksorozatok, vagy természetfilm, ilyesmik).

Mondjuk napközben olyan sokat nem megy a tv, az esti filmeknél meg ő már úgyis alszik a szobájában. Most lesz 2 éves.

A mobilomhoz, laptophoz nem nyúlhat (elvileg....), ha valahol várakozni kell és már sehogy máshogy nem tudom őt lekötni, erre az esetre van pár Bogyó és Babóca letöltve a mobilra, azt megnézheti.

Vagy együtt szoktunk zenéket hallgatni-nézni youtube-ról, de akkor is én kezelem a laptopot, neki tilos hozzányúlnia (csak ő ezt még nem hajlandó elfogadni és folyton tesztelget :D ).

2014. okt. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

Reggel szokott tvzni míg bilizik, ez kb 15 perc, meg este fürcsi után, míg megcsinálom a vacsiját és picit összepakolok. ez nagyon maximum 20 perc, utána meseolvasás és alvás.Tabletet, okostelefont nem használ.

23 hónapos

2014. okt. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
46%
kérdezö merre laktok Franciaországban?
2014. okt. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!