Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti adnátok antibiotikumot?...

Ti adnátok antibiotikumot? Cefzilt írták fel.

Figyelt kérdés
Gyermekem nem lázas, kissé étvágytalanság, bágyadt, és hurutos köhög, éjszaka is. A hangja gyenge, kicsit rekedt,gyenge. Az orrát porszívozzuk, orrcseppet adunk, Ambroxolt, Sinupretet kap.

2016. jan. 20. 17:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
1-2 napot várok még az antibiotikummal.
2016. jan. 20. 17:23
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha az orvos azt mondta, akkor igen. Nálunk is így szokott kezdődni, aztán jön a hörghurut vagy a tüdőgyulladás...
2016. jan. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én bízom annyira az orvosunkban, hogy ha azt mondja adjam, akkor adom. Nem vagyok orvos és én sem szeretem, ha laikusok a saját területemen felülbírálnak.
2016. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jól hangzik..es várjak ahogy mondták vagy jobb ha elkezdtem előbb?
2016. jan. 20. 17:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Az orvos a tüdőhang alapján egyértelműen el tudja dönteni, hogy kell-e antibiotikum, vagy sem. Nálunk nem adnak indokolatlanul, pedig hörghurutra hajlamos a lányom, az vírusos, de fennáll a bakteriális felülfertőzés esélye, olyankor kell az antibiotikum. De ezt csak a tüdőhangból tudja eldönteni az orvos... hiába van itthon mindenünk hörghurutra, mindig elviszem dokihoz, hogy hallgasson rá a tüdejére.
2016. jan. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is elvittem fül orr gégészet re is, ő és a gyerek doki is azt mondta várjunk még 1-2 napot
2016. jan. 20. 18:33
 7/12 anonim ***** válasza:
És min múlik, hogy el kell-e kezdeni szedni?
2016. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogyha látványos javulás van akkor nem kell. De nyilván nem fog megszunni az orr folyás két nap alatt
2016. jan. 20. 18:58
 9/12 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Akkor várjál, de szerintem ha holnap reggelre sincs tényleges javulás, kezd el adni. Ez kb. azt jelenti, hogy már kevésbé köhög, picit erősebb, nem annyira hurutos, ha köhög. Az orrfolyás nyilván fog maradni napokig. De mondjuk ha mára egy picit is rosszabb lett a helyzet, én már adnám. Látni fogod rajta, hidd el, hogy jobban van vagy rosszabbul.
2016. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos rement a fülre, így eldolt hogy adni kell
2016. jan. 21. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!