Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adnátok antibiotikumot, ha az...

Adnátok antibiotikumot, ha az 5 éves kislányom hurutosan köhög, és a váladék sárgás-zöldes szinü? és este höemelkedése van? további lent.

Figyelt kérdés

ott a sok váladék, mert megállapitotta az orvos. antibiotikumos orrsprayt, köptetöt irt fel, és receptre kiirta az antibiotikumot, ha nem javul.csütörtök ota beteg. akkor láza is volt, 39 fok. mára már csak 37,7 fok

adjak neki antibiotikumot?


2015. ápr. 5. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az állapota javult , szerintem ne adjad
2015. ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Ezért már egy másik kérdésnél jól lepontoztak, úgyhogy nyugodtan tegyék meg ennél is, de igen, adnék antibiotikumot. Ugyanis amíg átlátszó, vagy fehér az orrváladék és nem köhög hurutosan a gyerek, addig simán vírusos fertőzésről van szó, viszont amennyiben a váladék zöldessé-sárgássá változik és hurutosan köhög a gyerek, az már egyértelműen utal arra, hogy felülfertőződött baktériummal, amire meg antibiotikum szükséges.

Ha ezt nem adod, akkor nagyon könnyen alakulhat ki szövődmény, pl. arcüreg, homloküreg, tüdőgyulladás, ráhúzódhat a fülére, amitől lehet egy középfülgyulladása és ezek mindegyike okozhat akár igen magas lázat is!

Ez az a pont, ahol nálunk az orvos antibiotikumot ír fel és mondja, hogy adjuk!

2015. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem, felnőttlént is volt néhány napig zöldes-sárgás orrváladékom, amikor megfáztam, de aztán elmúlt.
2015. ápr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

a köpete volt egyszer olyan sürü, sárgás-zöldes. azóta nem köhögött fel semmit, csak hurutosan köhög még mindig. láza nincs, csak este van 37,7 höemelkedése.

ilyenkor nem illik az orvost felhivni, ugye?

kit kérdezzek. (voltam vele orvosnál csütörtökön, azt mondta, csak ha nem javul, akkor adjam neki)köhögni köhög, meg este höemelkldése van. láza már nincs.

mitévö legyek?

2015. ápr. 5. 09:46
 5/13 anonim ***** válasza:

Én maikor valamit nem tudtam eldönteni, akkor a területileg illetékes gyermekorvosi ügyeletet hívtam fel.

De ahogy itt is két totál más vélemény van, ott is attól függ, hogy milyen orvost fogsz ki. Azt neked kell tudnod, hogy a gyereked hajlamos-e ilyen takonykórnál egyéb betegségeket begyűjteni, pl. arcüreggyulladás, fülére rámegy-e stb. Még egyszer írom, én nem adnám, de persze a saját gyerekemből indulok ki.

De a doki azt mondta, hogy ha nem javul az állapota. mivel javult, a kérdésre meg van a válasz.

Ha nem tudod eldönteni vidd el az ügyeletre. De szerintem ennyivel totál felesleges.

Ott is lehet, azt mondják szedje az antibiotikuom, azzal mentik a bőrüket.

2015. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A hurutos köhögés meg már a gyógyulás útját mutatja.
2015. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekünk hasonló volt. Kedd óta volt lázas, csúnyán köhögött szerdától. Csütörtökön elmentünk a dokihoz, azt szintén felírt mindent és azt mondta, ha péntek reggel lázas kezdjem el neki adni (csak 3 napos antibiotikumot írt fel, így ma volt az utolsó nap). Neki a tüdején is hallotta, hogy kezd a hörgőkre menni, nem hörghurut csak vírusos torokfertőzése van egyébként. Láza teljesen elmúlt, de ugye még a köhögése megvan arra kaptunk vény nélküli köptetőt, mert amúgy szépen szakad neki, így csak napi 1-et kap belőle napközben. Nekünk bármikor rendelkezésre áll a doki így hívtam volna, ha nektek is hívd fel, azért a 37,7 sem a legjobb, bár jobb, mint a 38,5-39.
2015. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

11:17 nek köszönöm a választ. és a többieknek is. mivel javult az állapota, igy csaknem adtam neki.

bár még hurutosan köhög. napközben már nem lázas. tegnap is este ment fel 37,7 re.

nem vagyok antibiotikum párti.és az orvos sem irja nyakra före.

Mivel ünnep van, azért nem mertem neki adni. a mai köpete már szintelen volt, meg az orrát is szivom mellé,(több kijön mint fujással)

köptetöt, antibiotikumos orrsprayt irt fel.ezeket adom.


azért ha valakinek van tapasztalata, várom szivesen.

2015. ápr. 5. 15:59
 9/13 A kérdező kommentje:
és csütörtökön azt mondta, nem tiszta a tüdeje, mert ott a sok váladék.de kapja amiket irtam.
2015. ápr. 5. 16:00
 10/13 anonim ***** válasza:

ha nem (volt) tiszta a tüdeje, én adtam volna neki, mert lehet belőle komolyabb gond is..

az orvos tudja mikor kell az antibigyó, nyugi.

2015. ápr. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!