Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Most akkor nem fog hatni az...

Most akkor nem fog hatni az antibiotikum? Probiotikum kérdés?

Figyelt kérdés

Ma este 7 kor adtam be a Normaflort a kislányomnak , és rá fél órára a 2.adag antit!

Mivel azt irtàk teljen el a 2 adag antibiotikum között 2-3 óra de megmo dom őszintén elfelejtettem beadni napközben!!


2016. febr. 3. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Furcsa lenne, ha egy normaflore hatástalanítaná az antibiotikumaot... fordítva. Az antibio dolgozik, de a probiotikumo így olyan, mintha be sem vette volna.
2016. febr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum hatni fog.

Viszont tilos dupla adagot beadni, ha elfelejtetted akkor egy fél nappal tovább tart majd a kúra.

2016. febr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2.nem igazán értem mit irtál ,nincs semmiféle dupla adag , a lényeg itt a probiotikumon volt hogy előtte adtam be!!

Az antibiotikum meg 2x jár reggel és este miért tartana tovább?

2016. febr. 4. 03:52
 4/10 anonim ***** válasza:
A Normaflore nem antibiosz, tehát e között és a valódi AB között nem kell 2-3 óra szünetet tartani.
2016. febr. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mi van??

Azt tudom hogy nem anti a Normaflor!!!

Jesszusom na jó inkább hagyjuk!!

2016. febr. 4. 06:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel azt irtàk teljen el a 2 adag antibiotikum között 2-3 óra de megmo dom őszintén elfelejtettem beadni napközben!! - ez elég félreérthető volt
2016. febr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul fogalmaztad meg a kérdést. Nem érthető, csak a későbbi magyarázatokból, hogy mit is szeretnél.


Lényegében beadtad neki a probiotikumot a bacikkal, majd adtál rá egy olyan szert, ami (ha széles spektrumú) kiirt minden bacit.

lényegében semmi más nem történt, csak feleslegesen adtad be a normaflore-t


egyébként a legjobban akkor jársz, ha az AB-kúra után kezded neki adni a probiotikumot. pl ma elfogy az ab, holnaptól pb-t kap.

2016. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdezőt és igen is el kell teljen az antibiotikum és a probiotikum bevétele között 2-3 óra.

És nem a probiotikum nem lesz hatásos, hanem az antibiotikumra van hatással a probiotikum. Vagyis nem biztos, hogy hatni fog az antibiotikum, ha közvetlenül probiotikummal egyszerre van bevéve.

Tehát kérdező jobban jártál volna, ha inkább a probiotikumot nem adod be aznap, minthogy ilyen rövid idő elteltével adtad be.

Mindenképpen a két antibiotikum adag közötti időben adj probiotikumot (arra ne hallgass, aki azt javasolta, hogy ráérsz vele az antibiotikum kúra után, mert nem érsz rá, mert addigra már rég taccsra vágja a bélflórát az AB, miután elfogy), viszont ügyelj arra, hogy legyen meg az a 2-3 óra!

2016. febr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jaj istenem ne idegeljetek már ki mert olyat írok hogy örökre letiltanak az oldalról, de most komolyan!!

Én megtanultam irni ti tanuljatok meg olvasni, azt irtam hogy este 7 kor adtam be a probit és rá fél órával az esti antibiot!!! Mi a fenét lehet ezen nem érteni tehát nen egyszerre hanem 30 perc különbséggel!!

2016. febr. 5. 06:45
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Senki nem mondta, hogy egyszerre adtad be, csakhogy nem tartottad meg azt a 2-3 óra szünetet a kettő között. Emiatt csökkenhet az antibiotikum hatása, esetleg fennáll annak a lehetősége, hogy az az adag nem fog hatni, mivel túl kis idő telt el a kettő beadása között.

De ha ennyire nem tudsz uralkodni magadon, hogy egy ilyenen kiakadsz, akkor inkább kapcsolódj egy kicsit ki, és legközelebb kicsit figyelj oda a dolgokra. Mással is ez megesik, de nem kell rögtön az összes feszültségedet idegen, segítőkész emberekre zúdítanod egy fórumon!

2016. febr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!