Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Antibiotikum mellett tejital?

Antibiotikum mellett tejital?

Figyelt kérdés
Kisfiam először kap antibiotikumot, persze kap hozzá probiotikumot is. De este 2x felkel enni tejitalt plusz reggelire joghurtot, míg vacsorára tejpépet eszik. Most, hogy az antibiotikum kis hasmenéssel jár, kerülendő minden ami tejes? 14 hónapos
2015. dec. 2. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A joghurt kifejezetten ajánlott antibiotikum mellett. A tejitalt nem tudom, szerintem nem gond ha kapja, hiszen nem kórokozó okozza a hasmenést.

Viszont ahhoz hogy hasson a probiotikum, az antibiotikumhoz képest legalább 2-3 óra szünettel kell beadni.

2015. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, nem szokták javasolni a tejalapú dolgokat antibiotikum szedése alatt, mert nem lesz olyan hatékony, de a hasmenésnek sem sokat segít.
2015. dec. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A prokidet kapja napi 1x az antibi. után 3 órával.
2015. dec. 2. 13:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Normaflort adj neki.
2015. dec. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!