Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ilyenkor mi a teendő, hagyjuk...

Ilyenkor mi a teendő, hagyjuk aludni?

Figyelt kérdés

14 hónapos, betegségekben szerencsére eddig nincs túl nagy tapasztalatom.

Egy órája kezdett nyűgös lenni és sírni, tapintásra kissé melegnek tűnt. De még határeset volt, hogy kimelegedett a rohangálásban. Közben egyértelműen álmos volt, szerintem azért is sírt. Letettük, azóta alszik.


Nem hagy nyugodni, hogy mi van, ha nem egyszerű fáradságról van szó, hanem esetleg kezd belázasodni. Hagyjam aludni, vagy ébresszem fel? (Ha bemegyek, felébred, eléggé éber, alvó, akármennyire is settenkedek.) Hogyan szoktak belázasodni, mennyire gyorsan?


2015. júl. 13. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen szerintem hagyd. Azért én bemennék megnézni a homlokát. Ha tényleg nagyon fáradt, akkor nem fog felébredni :)
2015. júl. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell felébreszteni ahhoz, hogy megnézd lázas-e. Megfogod a homlokát és érzed, ha forró.

Akkor viszont ébreszd fel és mérd meg neki a lázát és ha lázas, akkor adj neki lázcsillapítót.

Amennyiben nem érzed lázasnak, akkor meg hagyd pihenni.

2015. júl. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nézd meg az este/éjszaka folyamán többször, hogy lázas e, akkor is ha felébred.
2015. júl. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 piroska és a farkas ***** válasza:
Hát ha csak kicsit is bizonytalan vagy abban, h kimelegedés - e vagy hőemelkedés, javaslom, h mérd meg. Én az 1 év körüli kislányommal jártam úgy, h lettettem, elaludt, kicsit meleg volt, de azt hittem, nem igényel mérést, másfél ora múlva 40,1, és az már a levont érték volt. Hütőfürdő, kiskád szélébe kapaszkodo reszketve síro gyerek, hát mitmondjak...hosszú éjszaka volt....
2015. júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerencsere semmi baja, ugy tunik, tenyleg csak faradt volt. Hajlamos kimelegedni, illetve elfelejtettuk kb egy oran at itatni. Aludt egy orat, aztan huzora megivott egy deci vizet. Azota jol van, a bore is huvos volt. Enyhe kiszaradas, kimelegedes lehetett.
2015. júl. 14. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!