Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Köhögéssel mi a teendő?

Köhögéssel mi a teendő?

Figyelt kérdés

9 hónapos, még soha nem volt beteg. Ma elkezdett köhögni. Nem hurutos, más tünete nincs is (még?).

Úgy tűnik, mintha valami légúti fertőzés kezdete lenne. Kissé tüsszögéssel keverve köhög.


Várjak holnapig, amíg lesz gyerekorvos, vagy hívjam ma fel az ügyeletet?


Gondolom itthoni gyógykezeléssel nem érdemes próbálkozni, ha tényleg vírus, akkor az idő gyógyítja.


2015. febr. 15. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:

otthoni kezelés lehet a Cetebe,plusz C vitamin, hogy erősítse az imunt


nálunk mindig így kezdődik, másnap már lázzal folytatódik, olyankor 3 napig Nurofent adok, meg a Cetebét, ha nem múlik, orvos, olyankor már hurutos, fulladós a köhögés, ált antibiotikum kell hörgőtágítóval.


mi is 9 hónaposak vagyunk, most az orra kezdett folyni, Nurofen, Cetebe most le tudta küzdeni, nem alakult tovább a betegség. jól van.orrfolyás elmúlt.

2015. febr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ameddig nincs láza, addig szerintem ne vidd ügyeletre.

Nálunk december végén volt ilyen, orra folyt és köhögött. Elvittem orvoshoz, nem hallott a tüdején semmit, menjünk vissz amásnap. Másnap sem hallott a tüdején semmit, nincs teendő. Adjak neki C vitamint és ennyi. 3 nap múlva még jobban köhögött, elmentünk ügyeletre, egy gyerekorvos is ügyelt, ő is azt mondta, nincs láza nincs teendő. Ha zöldülne a takony, akkor ad majd orrcseppet és írt fel antibiotikumot, de a lelkemre kötötte, hogy ne adjam be neki, csakis ha 38 körülire felmegy a láza (különben a gyomrát, beleit kezdi ki és tovább gyengül az immunrendszere). Egy idős bácsi volt, a gyereknek hétvégén sem volt láza, adtam a Cvitaint és ennyi. Hétfőn mentünk kontrollra, akkro sem a tüdején volt gond, és az orra is víztiszta maradt. Kaptunk orrcseppet és jó utat kívánt (vidéken voltunk). Az orrcseppet sem kellett használni, az antibiotikum is megvan, a gyerekorvosunk azt mondta, jó hogy nem kellett semmi, lehet csak a sok takony és nyál miatt köhögött, ami valószínű a felső fogai miatt durrant be.

2015. febr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Láza nincs még.

A gyerekorvosunk félig-meddig magán, szóval munkanapokon kérésre házhoz jön (kifizetjük), így ha tanácstalan vagyok, inkább ki szoktam hívni.

De vasárnap nincs, ezért nem tudtam most eldönteni, hogy mi legyen.


Akkor figyelem és ha rosszabbodik az állapota, akkor holnap reggel csörgök a dokinak.


Egyébként én akkor szoktam így köhögni, amikor kissé be van gyulladva a torkom. Neki képtelenség belenézni a szájába, spatulákkal meg nem merek bohóckodni, nehogy sérülés legyen a vége. Ilyen vizsgálatok miatt gondoltam dokira, ő valószínűleg meg tudja úgy vizsgálni, hogy ne tolja fel a spatulát az agyába, mert rángatja a fejét.

2015. febr. 15. 10:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem most ne vidd sehová, inkább hívd ki az orvost. Nem kéne, hogy összeszedjen valamit a rendelőben. Kinderluuf baby balzsammal lehet kenegetni a mellkasát és a hátát. Ha köhög jó, ha ránéz az orvos. Tüdőgyulladás láz nélkül is lehet.
2015. febr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!