Mit csináljak apával?

Figyelt kérdés

Apa az én apám. Amúgy csupa jót tudok mondani róla, imádja az unokáját, bármire kész érte, értünk is.

Egy feszélyező tulajdonsága van: nagyon magabiztosan véleményez, tanácsol dolgokat olyan területeken is, amiben semmi jártassága nincs.

Ilyen az orvoslás is. Nem orvos, szerintem különösebb biológiai tudása sincs, humán-gazdasági jellegű karrierje volt.


Ha a gyerek beteg lesz, egyből diagnosztizál és kezeléseket javasol. Egyszer már mondtam neki viccesen, hogy visszavágok és borászatból (nagy szakértelmű hobbiborász) fogok megingathatatlan tanácsokat adni, sőt, még a szőlőjét is magabiztosan megmetszem (egyáltalán nem értek a borászathoz).


Holnap jön az orvos is és a szüleim is. Volt már rá precedens, hogy az orvosnak hasonló helyzetben javaslatokat tett, persze értelmetleneket.

Emiatt kissé tartok a holnapi találkozótól, amikor esetleg újra másodvéleményt ad az orvosnak.


A javaslatai egyébként olyan jellegűen néha még veszélyesek is, hogy a rossz közérzetű légúti beteg 2 éves gyereknek ő Aspirint javasolt. Amit tilos 18 éves kor alatt adni, mert Reye-szindrómát okozhat, ami súlyos fogyatékosságot idéz elő.


2016. ápr. 10. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Megmondanám neki, hogy várjon meg ott ahol van, amíg te megbeszéled a dolgokat az orvossal. Szeretnél vele kettesben beszélni .
2016. ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha tudod hogy ilyen mièrt hívod őket egyszerre?

A gyerekkel meg a dokival bemèsz a gyerekszobába, mindenki más addig kint marad.

2016. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem egyszerre hívtam őket. Már le volt beszélve, hogy hétfőn jönnek. Szombat este betegedett le a gyerek, így holnap reggel tudom felhívni az orvosát és megkérni, hogy jöjjön ki.
2016. ápr. 10. 21:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Beszélj vele. Mondd meg neki, miért szereted, tiszteled, mondd el neki, hogy milyen érzéseket vált ki belőled, amikor orvosi tanácsokat ad. Kérd meg, ne tegye többé.
2016. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon beteg a gyerek? Mert ha szállítható, akkor lehet, hogy én inkább bevinném az orvoshoz a rendelésre.
2016. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!