Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Magyarországon el lehet...

Magyarországon el lehet kerülni, hogy beoltsák a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem aktuális nekem, csak érdekel. Sok helyen olvastam, hogy külföldön lehet.
2016. ápr. 12. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De ismerek szülőket, akik megteszik, felfüggesztettet kaptak érte. Nekik megérte, azt mondták. Mi beadattuk a kötelezőket, választhatót nem kaptak a gyerekek.
2016. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem itthon nem. Bár vannak olyan szülők, akik imádják, ha a gyerekük meghal olyan betegségben, amire lett volna gyógyszer....
2016. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

El lehet, de nem érdemes. Pénzbüntetés, a gyerek nem mehet közösségbe, állandó gyamugyi latogatasok -plusz az egy dolog, hogy az oltás ellenes szülő gyereke megbetegedhet, de megfertozhet olyat is, aki még az adott oltast nem kaphatta meg.

Én külföldön élek, nálunk nincs kötelező oltás, a szülő joga dönteni róla, de én ezt nagy felelotlensegnek tartom. Bevallom őszintén, en is félek, hogy mi van, ha pont az én gyerekemnel jön elő valami szörnyű mellekhatas, de jobban félek attól, hogy oltás nélkül súlyos beteg lenne és másokat is megfertozne

2016. ápr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Halált okozhatnak bizonyos betegségek amelyekre szerencsére már van védőoltás. Valamelyik nap átfutottam mi mire jó és melyik betegseg pontosan mit takar, eszem ágában sem lenne "megúszni" az oltást.
2016. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
El lehet kerülni legálisan is, és sajnos sokan vannak, akik nem kapnak védőoltást, mert nem kaphatnak. Azokról van szó, akik valamilyen alapbetegség miatt nem kaphatják meg az oltást. Valószínűleg ők is felvennék, ha tehetnék. Viszont miattuk is fontos, hogy minél nagyobb legyen az egészséges emberek átoltottsága, mert ez ad némi védelmet azoknak is, akik nem kaphatják meg a védőoltást.
2016. ápr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as hozzaszolo, te merrefele laksz ahol nem kotelezo a vedooltas? Csak kedrem, mert most mar egyre tobb orszagban kezdik kotelezove tenni.
2016. máj. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hollandia. Itt egyik oltás sem kötelező, a szülő felelőssége eldonteni, hogy oltat e, vagy sem. A többség persze oltat.
2016. máj. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!