Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitol kohog CSAK este a babam?

Mitol kohog CSAK este a babam?

Figyelt kérdés

11honapos lesz ebben a honapban mar 4.napja kohog egyfolytaba,de csak este reggelig,voltunk dokinal semmibaja rontgenen is voltunk semmi nem negativ,akkor megis mi lehet?tapasztalatok?

Dr.Neni rectodelt (kup) javasolt ,tapasztalatok errol a kuprol?



2016. ápr. 14. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fiam is csak éjszaka köhögött, neki az orvos azt mondta, hogy allergia. Kapott rá szirupot és cseppet. Aztán pár nap múlva fokozatosan elmúlt neki.
2016. ápr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akkor szoktak még a babák köhögni főként lefekvésnél, amikor a váladék visszacsorog. Nem náthás egy kicsit?
2016. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Napkozben nem folyik az orra,de tegnap este hallottam hogy szurcsogott egy kicsit,akkor szerintetek ne hasznaljam a kupot?igy nem lesz semmibaja tole?

Eletvidam kisfiu napkozben semmibaja,nevetgerezik jatszik,laza sem volt de ha eljon az este es elalszik ra kezd egybol es reggelig nem hagyja abba :/

2016. ápr. 14. 13:52
 4/11 anonim ***** válasza:

A Rectodelt kúp erős szteroidos cucc, kruppos rohamra. Azért azt nem adnám folytatólagosan.


Lehet egyébként fogzás miatti nyálvisszacsorgástól is, arra tényleg felesleges ez a kúp. Ha pedig ugatva köhög, akkor a kúp után azonnal mentőt is kell hívni.

2016. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyébként most van olyan vírusos járvány, ami köhögéssel indul, aztán becsatlakozik a tüsszögés, utána némi hányás, hasmenés, majd erős náthás tünetek. Hetekig is eltarthat, illetve vigyázni kell, hogy a fülére, tüdejére ne húzódjon át.

A röntgen azért volt, mert az orvos atípusos tüdőgyulladásra gyanakodott, amit a képalkotó vizsgálattal zártak ki.


De a röntgennel is csínján, mert a sugárterhelés összeadódik, azt tényleg akkor végezzék el (ha lesz több is), ha indokolt. Elvileg 18 éves korig max 7 sugárzással járó vizsgálat az, ami még nem okozhat sugárterheléses elváltozást. Utána nő az esélye.

2016. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A rectodelt kup tenyleg rohamoldo szer, csak fulladasnal kell hasznalni. Tudom, mert mi pulmonologiai gondozottak vagyunk (tobbszori horghurut) miatt. Tartaleknak kell legyen itthon. Nekunk egy virusos negfazas indult igy. Hetekig kohecselt ejjel, majd amikor lenyomta a virus, fulladt. Korhazba maradt 5 napra. Figyeld.
2016. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A kúpot nekünk is csak akkor javasolta, ha nagyon nagy gond lenne. Tehát folyamatosan semmiképp nem szabad adni. Gondolom a doki megvizsgálta és a hörgőket hurutosnak találta (a kisfiamnak nagyon hamar rámegy minden ilyen felső légúti betegség a tüdejére, úgyhogy már az elejétől én is mindig hallgatom neki sztetoszkóppal, hogy ha gond van irány a doki, de ő első körben csak antibiotikumot írt fel neki és mellé a kúpot ha mégsem használni vagy nagyon rájönne a köhögés).

Maga a köhögés egyébként sok mindentől lehet, lehet a teljesen banális nyálvisszafolyástól a refluxig minden. A nagyobb fiam most 4 évesen "lett" reflux gyanus, mivel ő is csak este lefekvés után köhögött, de már fulladósan, szerencsére a reflux szirup helyre hozta neki (előtte gyanakodtak allergiára is), így gyógyszerhez nem kell folyamodni, így azt mondta a doktornő lehetséges hogy kinövi, ahogy fejlődik a szervezete.

2016. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Eloszoris koszonom az eddigi valaszokat!

A rontgent en javasoltam dr.nonek hanem mondom hogy kuldje el rontgentre egy "nincs semmibaja" es kesz.

En hallom hogy estetol reggelig majd megful amit dr.nonek is mondtam de elsem hiszi,aztan a kupot egy ismerosom mondta hogy az o ismerosenek igy volt a lanya es csak ez segitett rajta hnem mondom dr.nonek a kupot sem irja fel,de oszinten mostmar felek alkalmazni a kupot eloszor spiropentet irt fel amin meglepodtem mert este majdmeg ful szegenykem nemcsak kohog hanem szabalyosan fullad olyankor kezbe veszem es akkoris kohog nemcsak fekvo helyzetben,szoval ezert nemertem milehet a baj:/

2016. ápr. 14. 19:34
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja igen hogy erthetobb legyek ugy javasolta dr.no a kupot hogy hasznaljuk hnpig hanem segit kohoges csillapito cseppet kell valtanom
2016. ápr. 14. 19:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát én biztos elvinném másik orvoshoz is, mert nem látom a doktornőn, hogy érdekelne a gyerkőcöd, főleg, hogy te mondod meg neki mit csináljon vagy mit írjon fel. Az enyém ki is kérné magának, ha én mondanám meg mit írjon fel, mert hogy másnap az használt (hiszen én nem vagyok orvos).
2016. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!