Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek mikor kell lázat...

Szerintetek mikor kell lázat csillapítani?

Figyelt kérdés
Szeretnek tisztaban lenni ezzel, mert eddig ugy tudtam h 38 fok felett mar lázat csillapítani kell, a hugom pedig azt állítja h akkor kell csak, ha a babának nagyon magas laza van. (orvosa mondta neki) Ti mikor szoktatok csillapítani a gyerek lázát?
2016. ápr. 23. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
38,3-38,5-től csillapítok. Attól függ. Ha nagyon megviseli hamarabb, ha nem akkor később.
2016. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszod😊. O 39-40 fokról beszelt, emiatt kérdeztem. Csak nekem eleg fura h ilyen magas láz esetén kell csillapítani csak
2016. ápr. 23. 11:51
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Az aktuális kutatási eredmények szerint a láz nem káros a szervezetre (kivéve az extrém magas lázat).


Akkor kezdem el csillapítani a lázat, amikor látom, hogy a gyereket megviseli (levert, kedvtelen, rosszul érzi magát). Ez általában olyan 38,5 körül szokott lenni. Illetve ha lázas, akkor estére mindenképpen adok neki lázcsillapítót hogy éjszaka nyugodt, pihentető legyen az alvása.

2016. ápr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

A legújabb kutatások szerint nem a foktól, hanem a gyerek közérzetétől tegyük függővé a lázcsillapítást. Tehát kihasználják a lázat, mint automatikus rendszert, amely megtámadja a vírust, és legyőzi azt.


Itt olvashatsz róla [link] pl., de elég sok cikk van újságokban, magazinokban is.

Tehát elképzelhető, hogy mindkettőtöknek igaza van épp a beteg gyermek esetében.


Nálunk bevált egyébként ez. Eddig 38,2 felett csillapítottam, az utóbbi évben figyelem a gyereket, és előfordult már, hogy csak 39,3 felett adtam nekik. Lényegesen gyorsabban kilábaltak a betegségből, és nem estek vissza, mint máskor legtöbbször. Persze néhány esetből nem lehet általánosítani.

2016. ápr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

az uj kutatasokat nem ismerem de mind a vedonom mind a gyerekorvos 45 even aluli es minden szerdan tovabbkepzesuk van tehat fogjuk ra hogy naprakeszek. ok a 38 feletti csillapitast javasoljak (ami ugye popsiba 38.5)


es valoban azt is mondtak h a laz egyebkent veszelytelen - HA csillapitjuk.

39-40 fokos lazzal ha nincs mellette mas tunet ugyeletre sem kell menni. De akkor is csillapitani kell. ha a laz melle nem tarsul mas tunet (kohoges hanyas etvagytalansag stb) a 3.-4. lazas napon akkor is orvoshoz kell fordulni. nekem igy mondtak szorol szora.

2016. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Pont két napja telefonáltam be az ügyeletre, hogy fél órája kapott 39.2-re kúpot a gyerek, de csak 38.8-ig húzta le neki, javasoljanak valamit.

Akkor elhangzott az is, hogy 38.5 alatt nem kell csillapítani, hacsak a közérzete nem kívánja meg.

Illetve fontos tudni, hogy a végbélben mért hőből eleve le kell vonni 0.5 fokot (szemben a hónaljban mért hővel).

2016. ápr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Legutóbb beteg volt a babám, 37,8 volt neki délután, nem csillapítottam, majd lefekvés előtt már nagyon kivolt, 38,1 volt a hője, adtam neki kúpot.
2016. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek koszonom a valaszat. Akkor ahogy latom 38 fok felett azert mar szinte mindenki ad lázcsillapítót.

Bar mar elhataroztam h nem fogom én győzködni a húgomat h azert adjon a babának gyógyszert ha lázas, o tudja. De azert azt az orvost megneznem aki azt mondta. Arra kivancsi lennek mondjuk h ha az o gyerekének lenne 39,5 fokos laza akkor neki adna e vmit.

Mondjuk ez a doki mar mondott par erdekes dolgot a húgomnak 😞

2016. ápr. 23. 12:36
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyerek kozerzetetol teszem fuggove..szerintem volt mar olyan,hogy 39.5 körüli laza volt es nem csillapitottam,mert nyugodtan aludt(o mondjuk amugy is nehez eset ha gyogyszert kell bevenni)masnapra semmi baja nem volt...ha latom,hogy nyugos es megviseli,akar 37.5-nel is adok...a mi gyerekorvosunk is azon a velemenyen van,mint a hugode...minden egyes alkalommal el is mondja,hogy csak a tunetek miatt kell lazcsillapito,nem a laz miatt
2016. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Egyszer ment csak 40-ig a hője (levonva 39,5), rögtön lázgörcse lett 8 hónaposan.

Egyébként 38,5-nél már megkapta a szirupot, de még mielőtt hathatott volna felszaladt (10 perc telt el). Hűtőfürdő közben érte a görcs.

Azóta 37,5-től csillapítanunk kell orvosi utasításra.

2016. ápr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!