Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van olyan orrcsepp ami tényleg...

Van olyan orrcsepp ami tényleg 2 percen belül hat, vagy én vettem rosszat?

Figyelt kérdés

Otrivin.

Tájékoztatóján áll, hogy 2 percen belül hat és 12 órán át.

Az egy dolog, hogy nem hat semmit, de ismételni sem lehet a cseppentést 8-10 órán keresztül...

A gyermek nem kap levegőt, szája kiszáradva, alvása jóformán nincs, enni, nyelni alig tud.


Másfél éves.

Jól tudom hogy ráadásul sírás után ki is porszizzam az orrát, cseppestől mindenestől...?


2016. ápr. 27. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek az orrcseppek sokat nem érnek. Ami használ az a tengervizes orrspray majd alapos orrszívó porszívózás, de csodát ettől se várj. Sajnos nincs olyan gyógyszer, csepp, tea stb, amit beadsz egy náthás, taknyos gyereknek, és fél napra le van tudva a gond. A betegségek már csak ilyenek. Orvosi utasításra adod egyébként? Mert a tájékoztatóján az szerepel, hogy orvosi ellenőrzés mellett adható.
2016. ápr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én felnőttként használom az Otrivint mikor beteg vagyok, és az totál kamu, hogy 12 óráig hat. Nem hat 12 óráig, jó ha 1-1,5 óráig hat.


De még mindig ez a legjobb, mert ez legalább hat és nem marja rongyosra a nyálkahártyát. Viszont egyből kifújni nem szabad, mert akkor nem hat rendesen.


Én mondjuk nem vagyok olyankor szívbajos, nyomom kétóránként az orromba és kész, nem érdekel mit írnak. Bajom nem lett tőle soha, csak rá lehet szokni.


Gyereknél nem tudom mennyire hat, neki én sem merném sűrűn adagolni.


A tengervizes sprayk saját tapasztalatom alapján lósz.rt sem érnek. Kivéve a Reventilt, az nagyon jó, még azt tudom ajánlani, de csodát az sem tesz, ha nagyon náthás az ember.


Igazából csodaszer nincs. Sajnos ezt ki kell bírni míg elmúlik.

2016. ápr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kiporszizás után sem kap levegőt és ez az orrcsepp azt irja pedig hogy az orrnyálkahártyára is hat érösszehuzo, duzzadáscsökkentő, vagy hasonlo.

Mivel vénymentes, nem orvosi utasitásra adom. Ennél nagyobb baj nem tudom mi lenne hogy fullad a gyerek ez mellett is.

Majd rákérdezek orvosnál. Nagyon rossz addig tétlenül nézni.

2016. ápr. 27. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk a Nasivin segít. Az én gyerekem is megvan fázva, úgy bevan dugulva az orra hogy nem kap rajta levegőt. Este fürdés után kiszívtam az orrát, fújtam be neki nasivint és onnantól kapott levegőt az orrán át is. Kb. hajnal 4ig jól aludt, akkor kezdett el újra bedugulni az orra.
2016. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!