Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lemondanátok a szülinapi bulit?

Lemondanátok a szülinapi bulit?

Figyelt kérdés
Kislányom most lesz egy éves. Tegnap óta kicsit köhög és este folyt az orra. Vasárnap lenne a buli. Az apa szülinapjával együtt lenne megtartva. Lesz pár kisgyerek is 3-4 év körüliek. Ma megyek vele orvoshoz.
2016. máj. 5. 06:29
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Én elhaladzranám egy héttel. Ma van csütörtök , 3 nap alatt inkább rosszabb szokott lenni a helyzet és jobb nem. Ő sem érezné jól magát és a kisgyerekes meghívottak is nehesztelhetnek rád. Vagy ha a vendégeknek nem késő , akkor szombatig várnék .De nem tudom elképzelni , hogy meggyógyult addig úgy , hogy nem is fertőz.
2016. máj. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a közérzetétől tenném függővé. Amióta nekem is meg a barátaimnak is több gyereke van, tudom, hogy olyan nincs, hogy 3-4 gyerek közül éppen egynek sem folyik az orra. Mondd meg a meghívott gyerekeknek, hogy picit náthás, és ez alapján döntsenek ők.
2016. máj. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

En két köhécseléstöl és mert folyik az orra nem mondanám le.


Ha van olyan akinek az immunrendszere gyenge(öreg beteges rokon, vagy HIV fertözött stb...) akkor mindenképpen mondanám, hogy a gyerek orra lüttyög és döntse el, hogy eljön-e.


A gyerekek orra gyakran lüttyög, ezek egyszerü virus fertözések. Mindenki elkapja, de valakin jobban valakin kevésbé jön ki. Ahhoz hogy az immunrendszerünk erösödjön és felismerje késöbb ezeket a virusokat, át kell esni rajtuk.

Persze ha szombat este vagy vasárnap este látom, hogy a gyerek elég rosszul van akkor nem tartanám meg, de ezt csütörtökön még nem lehet eldönteni.

2016. máj. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Se a köhögés, se a takony nem a világ vége. Ha nem lázas, nem megy a hasa és nem hányik, akkor ne mondd le.
2016. máj. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Kérdezd meg az orvost, az a legtisztább. Ő látni fogja, hogy mi várható ebből. Ha hallgatózásos vizsgálattal az jön ki neki, hogy szörcsög a tüdeje, akkor nem fogja javasolni.


Viszont a meghívottakat előre tájékoztatnám az állapotáról, hogy eldönthessék, nekik zavaró-e vagy sem. (Mármint kisgyerekeseket, a felnőttek valószínűleg nem kapják el, vagy enyhébb lefolyással.)

2016. máj. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha csak folyik az orra és kicsit köhög akkor megtartanám a bulit.


Ha lázas és/vagy nagyon erősen és sokat köhög akkor lemondanám.

2016. máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem mondanám le ennyi miatt..
2016. máj. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem lázas és jól érzi magát, akkor nem mondanám le.
2016. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!