Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekesek lemondanátok...

Kisgyerekesek lemondanátok ezekről a helyemben, spórolás miatt? Vagy ennyi jár?

Figyelt kérdés
Szóval sajnos 3 év után vissza szoktam a cigire,úgy kb. 4 hónapja. Havonta 8-9ezret költök cigire, meg 4000ft instant kávéra. Ezek a káros szenvedélyeim. :-( Mind ezek mellett is havonta félre tudunk rakni 50-70-ezret ez változó. Te lemondanál ezekről,vagy ennyi belefér? Nagyon sok minden összejött most és elég feszült és ideges vagyok mostanában, így nehéz lenne letenni a cigit... Van két gyerekünk és sokat eszembe van hogy az árát rájuk is költhetném, de így is meg van "mindenük".
2016. márc. 9. 13:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem azért mondanék le róla, mert nem fér bele a havi 10ezres kiadás magamra. Hanem azért, mert ez káros, egészségtelen!


2 hetente járok manikűröshöz és havonta masszíroztatok. Ez 12ezer havonta. Ennyi bőven belefér a kiadásainkba.

Tehát mint mondtam, lemondanék róla, de nem a pénz miatt.

2016. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Az egészségemért mondanék le (a cigiről), azért, hogy minél tovább a gyerekeimmel lehessek, nem a spórolás miatt.

Így is tettem (még terhesség előtt).

2016. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként feszült vagy és ideges.. ezen a cigi nem változtat. A problémát meg kell oldani, de inkább egy kis kényeztetésre (manikűr, pedikűr, masszázs) költeném, az talán segít ellazulni, kicsit kirángat a stresszből.
2016. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
Miért ne járna ? Ahogy a kisgyereknek megveszed a turórudit, meg ezt meg azt magadnak is megengedheted ezt. Ha azt írnád, hogy nem tudsz félre tenni, vagy gondolkoznod kell , melyik csekket fizesd be, és melyiket lehet csúsztatni, akkor más lenne a véleményem !
2016. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Mivel így is elég sok marad nektek, így nem mondanék le róla a pénz miatt. Viszont az egészségem miatt igen. Én háromszor szültem, kétszer visszaszoktam a cigire, harmadik után nem. Szerencsére. Még a levegő is másabb, kevesebbet köhögök és remélem adtam magamnak 10 plusz évet, ha nem ér halálos autóbaleset v. ilyesmi.

Instant kávét iszok én is, de szerintem ennyit nem költök rá. Napi kettőt iszok, néha hármat. Nescafét, 10 db-ot 400 Ft-ért veszem, havi 6 csomag 2400 Ft. Figyu 50-70 ezret spóroltok, akkor belefér. Igazából a havi 8-9 ezer cigi még nem olyan sok, van aki havi 40-60 ezret is költ rá, napi 2 dobozzal szív és a gyerekek nélkülöznek, had ne mondjam. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod a pénz miatt, inkább az egészséged miatt.

2016. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
Vagy akár fürdő, szauna, stb.
2016. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ennyi belefér. (most vonatkoztassunk el attól, hogy cigiről beszélünk :)
2016. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%

Ha belefér a keretbe, akkor miért ne? Egyébként, szinte mindenki kávézik..sokan ne is tagadják, ők ugyan úgy megveszik..én is megveszem.

Mondjuk nem cigizek, azt inkább elköltöm ruhára..samponra, balzsamra, bla bla, kencékre.

Ha megteheted, hogy úgymond van egy kis zsebpénzed, amit elkölthetsz magadra, akkor arra költöd, amire akarod.

2016. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

A pénz a legkevesebb, őszintén szólva. Ez a duma,h feszült vagy meg minden, elég gáz. Ezzel csak azt sugallod, h ha gond van, akkor vmiért nyúlni kell. Én mindig stresszhelyzetekben, nehéz időszakokban érzem azt különösen fontosnak, h jó példát tudjak mutatni a kisfiamnak. Ettől függ az h ő hogy fogja majd kezelni a nehézségeket.

De ha mindenképp csak a pénz motivál, soknál is jobb a több!

Egy volt bagós 😊

2016. márc. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

Anyagilag ennyi jár.

Erkölcsileg nem.

Mi is dohányosok voltunk a férjemmel, de még gyerek előtt letettük. (most le is vagyok döbbenve, hogy 1000 Ft fölött van egy dobozzal).

Soha nem értem azokat, akik visszaszoknak. És nem a pénz miatt. Hanem mert nem sajnálod a kiesett időt? Vagy a gyerek mellett szívod? Ha nem, akkor nyilván elvonulsz, és máris sokszor 5-10 perceket nem a gyerekkel töltesz, ami után szagolják a bagós ruhád. Mert érezni. A kezedet megmoshatod, de a ruhádon, hajadon érezni.

És amikor 14 évesen rágyújtanak, mert feszültek a bizonyítvány miatt, mit mondasz nekik?

Hogy hajrá? Vagy hogy ez milyen rossz? De te is szívod!


Ne a pénz miatt tedd le! Hanem a gyerekekért! Inkább masszíroztass helyette, vagy járj el úszni. A kávé belefér.


(bár ha havi 8-9 doboz cigit szívsz el, az nem sok, de a semminél több!)

2016. márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!