Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Csecsemőkori köldöksérvvel...

Csecsemőkori köldöksérvvel milyen tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés

A kisfiamnak köldöksérve van. Most 2 hónapos, de szerintem nagyon csúnya neki. Ha erőlködik vagy sír, akkor nagyon kidudorodik. Két orvos is látta, azt mondták jó eséllyel elmúlik majd neki. Na de mikor? És teljesen normális köldöke lesz vagy marad egy kis kiálló bőrdarab neki ott mindig?

Ha nem múlik el, akkor műteni KELL vagy LEHET? Esetleg ha műtéti tapasztalatotok van, azt is várom.

Fájhat a babának a köldöksérv?


Kedves válaszolók, segítségeteket előre is köszönöm!


2016. jún. 17. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem 28 hétre született korababáim vannak, emiatt volt köldöksérvük is. Egyiküknek iszonyú csúnya volt szerintem, hatalmas, számomra félelmetes... de arra is azt mondta a gyerekorvos hogy jó eséllyel elmúlik, és úgy is lett, kb. féléves korára múlt el teljesen. Kicsit domborúbb a köldöke mint a "normál" (most 21 hónapos), de teljesen szép, semmi gondom vele, esztétikailag sem.


Nekem azt javasolta az orvos, hogy hajtsam rá duplán a(z egyel nagyobb méretű) pelust, azzal szorítsam le kicsit, de semmiképp se ragasszam. De ez is csak azért hogy ne rettentsen el mindenkit aki látja...


A babának egyáltalán nem fáj. Hogy kell vagy lehet műteni azt az orvos dönti el, általában megműtik persze, nehogy kizáródjon.

2016. jún. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia.teljesen pontos időket nem tudok mondani,az én fiam már 9 éves.már semmi nem látszik neki,kb 1 éves korára vissza húzódott neki.amire oda kellett figyelnünk,hogy nem szabadott nagyon sírni hagyni.talán fél éves volt,amikor el kellett mennünk gyermeksebészetre,hogy megnézzék nem üszkösödik e.már akkora volt neki mint egy hatalmas cseresznye,de szerencsére magától vissza húzódott
2016. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!