Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Baleset miatt körömágy sérülés...

Baleset miatt körömágy sérülése lett, igy a tövétől az egész körme fokozazosan válik fel. és uszodában is voltunk. Hogyan kezeljem hogy ne legyen baj fertőzés belőle?

Figyelt kérdés

Két körmét is érinti, igazábol nem tudom hogyan történhetett, mert kismotorral felborult, nem egyszer, felsegítettem és nem is tudtam hogy a körme sérült, azthittem azért mutatja a kezét mert megütötte. Pár nap mulva vettem észre elhűlve, hogy az a félhold rész a körömágy, totálisan sérult és a körme is naprol napra válik fel az ujjairól.de hál ég nem gyulladt, nem piros, nem fáj, nem gennyes(legalábbis még nem).


Olvasgatok itt a témában, de azon kívül, hogy fertőzés veszélye állt igy fel, egyebet nemigen találok. de azt sem, hogy pl milyen fertőzés várhato.voltunk uszodában is, babamedencében sokféle néppel, pisilős gyerekek között...

Mit tegyek, mit csináljak??


2016. jún. 25. 20:51
 1/6 A kérdező kommentje:
És lesznek uj körmei egyáltalán ezek után???
2016. jún. 25. 20:53
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogyne lennének:D

Majd szépen leesik és lesz helyette új.

Lehet érdemes lenne leragasztani,hogy nehogy beleakadjon valamibe és letépje idő előtt,illetve ha félsz a fertőzésektől,akkor tegyél rá egy kis fertőtlenítőt(az tökéletesen jó,amit egyébként a többi sérülésére rakni szoktál)a biztonság kedvéért.

2016. jún. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És akkor is tanácsos a leragasztás ha nálunk nagy melegben alszik es nappal is sülünk?szoval nem lesz ebből "dunsztolás" esetleg? Vagy az nem lenne baj?
2016. jún. 25. 21:14
 4/6 anonim ***** válasza:

A fiam az autó ajtaját csapta a körmére.

Azonnal belilult, nagyon fájt neki, én ragasztottam nappalra (éjszakára nem, hogy szellőzzön), hogy az oviban ne szakadjon tovább.

Szépen levált, de bevallom már alig bírtam kivárni, kb. 4 hónap volt, mire teljesen visszanőtt a jó/új köröm a sérült körömágyból.

2016. jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És igy uszodába sem tanácsos vinni? :(
2016. jún. 26. 08:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a baleset után nem vittem, de 1 héttel később már igen.
2016. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!