Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Manapság, a 21. században,...

Manapság, a 21. században, hogy zajlik az orrmandula eltávolítása?

Figyelt kérdés

Kicsikémnek (5 éves) ki kellene venni, orvosi javaslatra, de én nagyon rettegek tőle. Hogyan zajlik ma ez a beavatkozás?

Nekem is ki vették, nagyon rossz élményeim vannak róla, de az a 80-as évek végén, 90-es elején lehetett.



2016. júl. 7. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, ahogy ezelött 50 évvel.


Ha neked rossz élményeid vannak ezzel kapcsolatban, akkor az adott orvossal volt gond.

2016. júl. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell annyit kórházban lenni, mint a mi időnkben. Előtte elintéztük a laborvizsgálatokat, altatóorvost, a műtét reggelén mentünk be a kórházba, másnap reggel haza. Az orrmandula eltávolítása sokkal egyszerűbb, mint a garatmanduláé. Én sem akartam elhinni, amikor műtét előtt nyugtattak, mennyire nem viseli meg a gyerekeket a műtét. Hát, megláttam, szerencsére. Már délután nem lehetett ágyban tartani a fiamat, koraeste ő telefonálta végig az apját és a nagyszülőket beszámolót tartani. A legnehezebb az egészben, hogy utána ne pörögjön-focizzon-biciklizzen-mászókázzon 1,5-2 hétig. Végig vele lehetsz a műtőt leszámítva, kb 30 perc volt mindennel a műtét.
2016. júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vilcsianyuja ***** válasza:
A műtét altatásban zajlik. A műtőben nem lehet ott a szülő, de előtte-utána végig. Az altatásból való ébredés, ami a legrosszabb. Nagyon kótyagos, kába, fáj neki a mandula helye, kellemetlen érzés van a torkában a tubustól. De ha ezen túllendül és teljesen magához tér, már semmi gond. Nekünk is egy éjszakát kellett bent tölteni. Annyival volt nehezítve a mi műtétünk, hogy az egyik fülét fel is szúrták altatásban. Legalább nem ébren kellett átélnie. Az orrmandulánál is javasolják, hogy műtét után 1-2 hétig ne egyen a beteg olyan ételeket, amik felsérthetik a heget, de igazából arra a garatmandulánál kell jobban odafigyelni.
2016. júl. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!