Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő ellen érdemes...

Anndrea kérdése:

Bárányhimlő ellen érdemes beoltatni a gyereket, vagy jobb, ha átesik rajta?

Figyelt kérdés
Azt is hallottam, ha most nem esik át rajta, akkor felnőtt korban sokkal veszélyesebb.?

2016. júl. 11. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Laikusok helyett inkább egy szakemberre hallgass: [link]
2016. júl. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

Erről eléggé megoszlanak a vélemények, nehéz döntés emiatt. Mi nem oltattuk be a fiunkat, mert – bár nem vagyok oltásellenes – ha nem muszáj, nem erőltetem a gyógyszereket, és a bárányhimlő általában veszélytelen lefolyású gyerekkorban.

A másik indokom az volt, hogy a gyógyszercégnél dolgozó barátnőm mesélt az oltásokról, és sok esetben nem is hatnak vagy nem úgy hatnak, ahogy kellene (ami már csak akkor derült ki, mikor mégis megkapja az adott betegséget az ember). Erre jó példa két olyan barátnőm, akik beadatták az oltást a gyereküknek, de végül mégis elkapták a gyerekek a bárányhimlőt – egyikük gyereke többször is… (Ennek az az oka az okosok szerint, hogy nem termel a szervezet megfelelő mennyiségű ellenanyagot a kórokozóval szemben.)


Ugyanakkor a barátnőim közül többen beoltatták a sajátjukat, mondván hogy mégis ott van a pici esély, hogy komplikáció lép fel a bárányhimlősség alatt. És nekik nem kapta el a gyerek, szóval minden rendben náluk. Ugyanakkor azt is mondják, hogy felnőtt korban meg kell ismételni az oltást.

2016. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
nekünk javasolta gyerekorvos és orvos anyukám is. mondván hogy ma már veszélyesebb a bárányhimlő. és volt is az ismeretségi körben olyan gyerkőc, akinél az egyszerű bárányhimlőnél komplikáció lépett fel.
2016. júl. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

Nem.adatnam be ...

Am meg mind a 3 gyerek.alog 5-10 pettyel meguszta

2016. júl. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Abszolút megosztó kérdés, még orvosok között is. Mi nem adatjuk be egyelőre, ha már nagyobb lesz és még nem esett át rajta, akkor újragondolom.
2016. júl. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én beadattam a fiamnak, bár áteshet rajta akkor is, ha oltott, csak enyhébb lefolyású. Az indoloklta a döntést, hogy én nagyon könnyen átestem a himlőn, de az apja pokolian szenvedett, szövődményei lettek még gyerekkorában. Nem szerettem volna élesben kipróbálni, melyikünkre ütött :)

Mindenki másképp reagál a betegségre, az orvosunk is javasolta egyébként.

2016. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!