Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Érdemes beoltatni a gyermekeme...

Érdemes beoltatni a gyermekemet kullancs ellen? Ti beolttattátok?

Figyelt kérdés

Most, hogy jön a nagyon jó idő (remélem) :) Azon gondolkoztam és gondolkozok, hogy érdemes volna e beoltatni a kicsimet kullancs ellen?! Szeretnénk sokat csavarogni a természetbe.. Ti megtettétek? Ha nem miért nem? És lett bármi baja? Úgy értem, hogyha esetleg megcsípte a kullancs és nem volt beoltva lett bármi gond?

És akik beoltatták?

Milyen idős kortól lehet kérni az oltást? És mennyi kell belőle? Mennyibe kerül?


Köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 25. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Igen érdemes. Agyvelőgyulladás ellen véd.

3 oltásból áll, tavasz elején a legérdemesebb elkezdeni mert akkor nyárra kialakul a védettség.

Első oltás után 1 hónappal, majd 3 hónappal kell megismételni az oltásokat.

Utána elég 3 évente.

1 éves kortól lehet.

2016. máj. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem is volt gyerekkoromban, mert mindig az eloskodok kedvence voltam, igy mi is beadattuk a gyereknek.
2016. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Igen, főleg ha nagy természetjárók vagytok. Ezek távolinak tűnő, "velem úgysem történhet meg" típusú betegségek, de nekünk volt a családban (barátom nagy horgász...), és bár szerencsésre semmi maradandó nem lett belőle, azért nem volt kellemes a kórház és a rengeteg lumbálpunkció.
2016. máj. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Sógornőm gyerekintenzíven dolgozik. Soha nem szólt bele semmibe, nem okoskodik, pedig megtehetné, mert 25 év alatt sok mindent látott és tapasztalt, de annyit mondott, hogy ő két nem kötelező oltást nagyon javasol, és ez volt az egyik. Sajnos látott gyereket, aki belehalt, és mivel elkerülhető lett volna, így nagyon megviselte. Nem minden ajánlott oltást adattunk be, de ezt és az agyhartyagyulladás ellenit igen.
2016. máj. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én is beadattam mindhárom fiamnak.
2016. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Bocs hogy idekèrdezek, de amit már 3-4 hónaposan is be lehet adatni az melyik? Nem az is agyhártyagyulladás ellen van? Neisvac vagy mi a neve.
2016. máj. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A kullancs elleni az az agyvelőgyulladás ellen van, a neisvac az agyhartyagyulladás ellen van.
2016. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
17%
Azt hiszem 2 év alatt nem igazán ajánlják. Ismételt védőoltás. Először pár hét eltéréssel, majd 1 év és utána 3 évenként kell beadni. 6000 forint körül van 1 oltás.
2016. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, miért nem ajánlják 2év alatt? Nekem nem modnott ilyet az orvos. Én úgy tudom 1 éves kor után lehet.
2016. máj. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
1 éves kor után lehet adni.
2016. máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!