Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hallottatok már ilyenről?

Hallottatok már ilyenről?

Figyelt kérdés

Kisbabám májenzimje születésétől magas, Iga szintje kórosan alacsony (immun). Állítólag zsírmája van. 2 vagy 3 doboz Ursofalkot szedett be,de érdemben az sem segített. Császáros és anyatejes.

Kérdeztem a dokit,hogy akkor ne szoptassam? Félek,hogy májkárosodása lesz... Azt mondta,eszembe ne jusson abbahagyni a szoptatást. 4 hónapos.

Valaki hallott már ilyenről? Veleszületett lehet,vagy tényleg a tejem a zsíros? Teljesen elbizonytalanodtam.....


2016. júl. 11. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem szedsz gyógyszereket, nem iszol sok alkoholt és nem dohányzol, akkor a legjobb, ha folytatod a szoptatást. Az biztos, hogy a tejedben lévő zsír nem okozhatja a zsírmájat, pont annyi zsír van benne, ami a babád fejlődéséhez szükséges. A terhesség alatt történt valami rendkívüli, szedtél valamilyen gyógyszert? Oltásokat kapott így, hogy gyenge az immunrendszere? (Remélem, nem.)

Ha a betegsége mellett még tápszert is kapna anyatej helyett, az nagyon nem tenne jót, még jobban megterhelnéd a szervezetét. Ki tudja, mennyire tudná tolerálni a szervezete a tejfehérjét, növényi olajokat, netalán szóját, ami a tápszerekben lehet.

Annyit megtehetsz, hogy minél egészségesebben táplálkozol, lehetőleg a leggyakoribb allergéneket kiiktatva az étrendedből (tej, tojás, szója, glutén, földimogyoró). Legyen az étrendedben megfelelő mennyiségű fehérje (húsból), egyél rendszeresen májat (tele van vitaminokkal), sok zöldséget, kerüld az étolajat és margarint, mivel ezek sok káros anyagot tartalmaznak. Így a tejed miatt biztosan nem kell aggódnod, csak legyen belőle elég.

2016. júl. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem iszom alkoholt,semmilyen gyógyszert nem szedtem terhesség alatt. Most is csak vasat,folsavat,meg néha panangint a szívemre. A háziorvosom írta fel.

Sajnos oltásokat megkapja...valszeg veleszületett Iga hiányos. Ez még majd kiderül. De elég rosszul reagál az oltásokra még így is,hogy 1 hónap csúszásban van.

Tegnap voltunk a debreceni gyermekklinikán,ott még teszteket írtak neki elő,és kilátásba helyeztek ősszel májbiopsziát....

2016. júl. 19. 11:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Találtam neked valamit:

[link]

Nem csodálkoznék, ha a betegsége hátterében legalább részben az oltóanyagok állnának. Mikor kezdték vizsgálni, addigra már megkapta a BCG-t? Na jó, persze vírusfertőzés is lehet...

Nem lehetne keresni egy normális gyermekorvost, aki felfüggeszti a kötelező oltásokat addig, amíg nem áll be jelentősebb javulás az immunrendszerében? Gyenge immunrendszerre oltást adni nagyon káros, hiszen hogyan is tudna a szervezete védekezni akár gyenge, akár elölt kórokozókkal szemben, nem beszélve arról, hogy ha károsodott a mája, hogyan tudná hatástalanítani a nem kicsit káros hordozóanyagokat?

2016. júl. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,hogy az oltóanyag okozta. Azt az utolsó napon kapta meg a kórházban. Állítólag újszülöttkori sárgasága és epepangása volt...de mitől

..őszre már májbiopsziát is ígértek neki...bár szerintem azt csak a legvégső esetben hagyom.

2016. júl. 21. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!