Nagynori212 kérdése:

Kinek refluxos a babája?

Figyelt kérdés
6 hetes kisbabamnal refluxot allapitottak meg. Sokat nem bukik, inkabb nyeldekel. Eves utan mindig keservesen, vigasztalhatatlanul sir. Most kaptunk ra Losecet, valamint Milumil peptit sűritovel.Kinek szenved refluxtol a babája? Mire számíthatunk, mikor nővi ki? Tapasztalatok?

2016. júl. 13. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 9,5 hónapos, refluxos. Ő Pregomint eszik sűrítővel és ő is kapja a Losecet. Ő viszont sokat bukott kb 7 hónapos korig. (Losec meg sűrítő előtt meg egy katasztrófa volt az egész) A hozzátáplálás úgy nézett ki az elején, hogy először zöldségeket kellett bevezetnem és az ebédet váltottam ki először. 7 hónapos kora körül elkezdett kevesebbet bukni, de a második étkezés kiváltása is főzelék volt, majd nemrég elkezdtem a gyümölcsöket beiktatni az étrendjébe, párolva mindent. Ha nyersen kapja, bukik és szenved. Lehet nem minden refluxos baba van ki ennyire a gyümölcsöktől, nem tudom, az enyém tényleg nem bírja. Egyébként gasztroenterológus javaslatát követtem mindenben. 4 hónaposan igaz azt mondta kezdjem el de hasfájós is volt, beszéltünk róla, végülis a súlya rendben volt sűrítő mellé azért annyira sokat nem bukott így vártuk ki a 6 hónapos korát.

Már most max napi 1 bukás van a reggeli tápszer után, az se mindig. Azt mondják 1 éves korra el szokott múlni.

2016. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólást. Nagyon remélem hogy a hozzataplalas is segit majd, illetve azt olvastam hogy az is, mikor már ülni tud a baba. Igy van? A losectol picit féltem, hogy a pici babamnak már most gyógyszert kell adnom, de muszaj. Szenvedni latni borzasztó, remélem ez a szer jo lesz neki. Mellékhatasa elofordulhat? Nem szokik hozzá a szervezete? Le tudunk majd állni vele? Azt mondta a doki h 2 es 4 honap körül jön elő inkább a reflux, mi elég hamar beleestunk. Sajnos.
2016. júl. 13. 22:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem tapasztaltam mellékhatást de van felsorolva jó néhány a betegtájékoztatón. :/ az elhagyását nem tudom, az enyém még kapja.

Amikor próbált felülni csak nem sikerült akkor nagyon sokat bukott. Hirtelen visszaesésnek tűnt. Ülve is később, de amikor hason feküdt, az rosszabb volt. De amióta felállt és sokat álldogál, azóta viszont alig bukik. Igaz egyre kevesebb folyékonyat eszik ugye, ez sokat számít.

2016. júl. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ovis nagylányom van, babaként refluxos volt. Kezdettől fogva igen sokat bukott, de mivel szépen gyarapodott, nem volt hasfájós, mosolygós baba volt, a védőnő nem látott okot az aggodalomra. A hozzátáplálás nála nem javított a helyzeten, sőt, rontott, a bukás mellett már sok esetben puffadás, és időnként hányás is jelentkezett. Nutritont kapott, ami csak kismértékben segített. 1 éves kora után nem sokkal kinőtte, azóta már évek teltek el, panaszmentes.
2016. júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Nux vomica homeo bogyó is segít, de csak keveset, sajna a reflux elleni szerek, dolgok székrekedést tudnak okozni.

Etetés után 30 perc függőlegesben tartás, nálunk bevált. Több ötlet a Diadal a bukás felett című írásban:

[link]


Nekem kezdettől fogva sokat nyeldekelt, 7 hósan lett refluxos, majd később csuklott és talán 2 hósan jött a félrenyelés kb 5 hós koráig, utána hasra fekve püfölte a mellkasát és az ágyat, míg levegőhöz nem jutott. De addig nekünk kellett állandóan figyelni és hátba veregetni, nehogy fulladjon. Nem árt ha figyeled, nehogy meglepődj ha jelentkezne ez a tünet.

Később a GAP diéta is sokat segített, ezt főleg tejbaj miatt csináltuk, de refluxra és székrekedésre egyaránt jó volt. A tea és savas ételek pl paradicsom vagy amitől terhesen neked is felment a savad kerülendő még sokáig. Tea helyett jó lehet pl gyümölcslé vízzel higítva 4x-6x-ra.


Az enyém most 2 év 8 hós. Tavaly jól voltunk, de tavasszal tejterhelést kellett csinálnunk. Nem volt egyértelmű az eredmény ezért kellene kapnia tejet, de nem igen adok, mert szénanátha és egyéb nem egyértelmű bajok jelentkeztek, köztük a reflux újra itt van. Csak a fiam most már nem hajlandó a GAP diétás kajákat megenni.


Ja és még valami a Gastrotuss baby-t ha felírnak csak óvatosan, nálunk 2 hós korban 1,5 hét alatt leállította az emésztését (lassú emésztésű) és még 2 hónapig csak szélcsővel tudott kakilni, míg 4 hósan nem kapott kecskeméti szilva-almalét töményen. Utána már sikerült egyedűl a kaki. A szilvalé, ha már átálltok rendes kajára kevésbé segít, ilyenkor nálunk egy kevés paradicsom jön be.


A reflux székrekedés párosítás sajnos örök fejfáját okoz nekem, mert olyan mintha egymás ellen dolgoznának.

2016. júl. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Nux vomicás vagyok 7 hetesen lettünk refluxosak!
2016. júl. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nalunk ugyan ez a gond.Tegnap volt 2 honapos es mar minden orvost megjartunk es mindent kiprobaltunk,Alap h szedi a bio gaiat,espumisant,Beba HA\AR tapszert kap + tejemet,Nutriton masik tappal nem jott be,nem ette mrg.Gastrotusst 4 napja hasznalom,2 napja szelcsovek tud csak kakilni,pukizni,ezert abbahyagytam.Folysmatosan nyeldekel,neha felrenyel es fuldoklik,azonnal fel kell kapbon,Ejszaka alig alszom mar mert aggodom.Mikor lesz jobb????Eddig segitett a tapszer,nem bukik csak nyeldekel,de egy hete romlott es nem akar aludni napkozben
2016. okt. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekunk sokat javult a helyzet!Miota mar (sajna)nem szopizik csak tapszert kap (Dr.Brown cumisuvegbol csak) es elkezdtem a hozzataplalast,no meg az ADAMO hinta nagyon jo ill.piheno szekecskebe teszem 15-30percre eves utan hogy ne forogja/mocorogja vissza a tapit.Gastrotusst hasznalok ha ugy latom,hogy visszajon neki es rossz...Semmi mas nem segitett csak ahogy sokan irtak,mondtak es tanacsoltak az IDŐ!!Tudom h nehez,mi is cipeltuk sokat emiatt,de kinovik!!!!Kitartast mindenkinek!
2017. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!