Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek direkt bezegithett...

Szerintetek direkt bezegithette meg a gyermekét?

Figyelt kérdés

Szomszédunk kisebbséghez tartozo anyuka, de rendesek, illedelmesek stb


2. gyermekénél sokat kérdezgetett engem erről arról gyereknevelés témában.

Szinte megrökönyödve néztem ill hallgattam hogy pár honapos babáját szinte erőszakkal ülteti(nem hagyta feküdni a babakocsiban)és kényszeresen járatta álltatta kompoztatta, nem hagyta kuszni, mászni.

Eleinte szépen magyarázgattam hogy pedig a mozgásformákkal az agyi idegpályák es gerinctarto izmok fejlődnek erősödnek hagyja mászni stb

De legközelebb is látpm majd összr nem rogyott a baba ugy álltatta még szoltam is neki legalább ültesse le szegényt.

Mivel nem birtam idegileg nézni mindezt inkább ritkitottam a kapcsolatot mert pl a hozzátáplálási tévedéseivel is a sirba vitt.

Gondoltam retteg attol hogy nem fog járni a gyerek ezert viselkedhet kényszeresen hogy kompoztatja.

Nem akartam tudni semmit tovább.


Erre mit ad isten épphogy összefutunk egy fél pillanatra, közli hogy kisegitő vagy milyen bölcsibe került a gyerek(ahova fogyatékosokat is felvesznek).

Hirtelen nem is kapcsoltam igy nem reagáltam semmit.


De most meg azon agyalok hogy ugye sokmindent olvasni a segélyekről...lehet direkt csinálhatta annak ellenére hogy mondtam hogy az agyfejlődéssel összefügg a mozgástanulás...?


2016. júl. 26. 22:56
 1/10 A kérdező kommentje:
*betegíthette
2016. júl. 26. 22:57
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Hát én mindent kinézek ilyenekből. Benne van.
2016. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem valószínű. Nem mimdenki hiperművelt gyereknevelésből. Nagyon sokan csak csinálják, ami már az ő esetükben bevált, három hónaposan csirkepörkölt nokedlivel és bébikomp. Ez ilyen, sok helyre nem jutott el, hogy ezek káros dolgok.


Ugyanakkor nem kell neked mások dolgába ütni az orrod, nyilván van elég dolgod a saját gyerekeddel, foglalkozz vele, nem kell téríteni.

2016. júl. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ez csak a mérhetetlen ostobaság műve, nem szándékos. Nekem egy ismerősöm a pici babáját állandóan dobálta a levegőbe, rossz volt nézni. Nem bírtam megállni és szóltam, hogy ez nagyon durván károsíthatja a kicsi agyát, idegrendszerét, de neki ez volt a szórakozás, hogy feldobja meg elkapja a babát. Na most ez a kislány 6 évesen egy 3 éves gyerek szintjén van, beszédhibás és folyton kivizsgálásokra járnak vele.
2016. júl. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Én biztos nem bírtam volna megállni hogy ne hívjam fel ezekre a védőnő figyelmét.


Az ok, hogy senkinek semmi köze hozzá hogy ki mit csinál a gyerekével, de ha pl valaki éhezteti egyből mindenki akasztaná a nőt.. akkor persze egyből nem jönnek ezzel...

Tudom erős példa de ez jutott eszembe elsőre.

Lehet csak tudatlan a nő, de lehet a segélyre játszik


(emlékeztek arra mikor kiderült hogy sok kisebbségi nő a terhesség alatt kalapáccsal ütötte a hasát hogy beteg legyen a baba és több pénzt kapjanak?)

2016. júl. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Első vagyok. Pont erre gondoltam én is hogy verték a hasukat...ezért irtam hogy mindet kinézek ezekből.


Saját környezetemnen is. 5 hónapisan cukrozott kóla hogy kimnenjen a szémsav. Nokedli pörkölttel és 4en alszanak a franciaágyon...

2016. júl. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Hát mondjuk a négyen alszanak a franciaágyon, ez érdekes kérdés. Ja romák csinálják, akkor ''fúj undorító'', amúgy meg ez a felső 10ezer legújabb gyereknevelési dilije, a kötődő nevelés egyik zászlóshajója. Na mindegy.
2016. júl. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Én viszont tudom biztosan, hogy ettől nem lesz értelmi fogyatékos a gyerek. Inkább az fordulhatott elő, hogy ő látta, érezte hogy baj van, és ezért kérdezgetett téged, hogy mivel lehetne fejleszteni a gyereket, de kétségbeesésében rosszul rakta össze az infókat.

A sok kibicnek meg üzenem, hogy a szegregált (már ha ismeritek a szót) bölcsődébe jutásról tud a védőnő,mivel munkaköri kötelessége is van ilyenkor. De mindegy, okádjátok magatokból csak az ostoba gyűlöletet. Tehát egyszer egy cigány nő verte a hasát, így mindegyik ilyen gyogyós. Én meg láttam egyszer, hogy egy nem cigány a nyílt utcán verte a gyerekét, így akkor a nem cigányok meg mind ilyenek? Ugye még nem neveltek gyereket yebaemu értelemmel????

2016. júl. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs is olyan, hogy kisegítő bölcsőde!!! Egyébként minden bölcsődébe (ill. szinte mindegyikbe) felvesznek sérült gyereket, csak sok ilyen korú gyereket nem adnak még be, mert a szülő otthon marad, hogy tudja fejlesztésekre hordani.
2016. júl. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem direkt. Nem hinném, hogy ilyen "kifinomult" módszerekhez folyamodna, ha fogyatékos gyereket akarna.

Egyébként meg nem egészséges a babakomp, vagy a korai hozzátáplálás, ültetés, ilyesmik, de azért egy olyan fogyatékosságot, ami már bölcsiben látható, nem eredményez.

Egy ferde gerincet, megkésett fejlődést, jó kis disz-szel kezdődő tanulási zavart inkább.

2016. júl. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!