Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hasmenés 7 hetes babánál?

Hasmenés 7 hetes babánál?

Figyelt kérdés

Kedves gyakotlott szülők segítenètek nekem abban, hogy egy 7 hetes csecsemőnél mikor beszélünk hasmenésről (első baba)?Étvágya és közérzete jó,nem sír többet a szokádosnál, láza nincs.Eddig 2 naponta volt 1 nagy kaksi (tápszert és anyatejet vegyesen kap) neki az mindig hígabb volt.De most egymást követő 3 nap is volt 1 nagy kaksi meg a pukikkal is kijött mogyorónyi széklet.Színe, szaga változatlan.Ma olyat kakált hogy kb. 40 centire lőtt ki mikor kibontottam a pelenkàt.


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2016. aug. 6. 15:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Az elírásokért bocsánat, telefonról pötyögtem ☺
2016. aug. 6. 16:02
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! A kicsi babáknál teljesen normális széklet, amit írtál. Igen, gyakran előfordul, hogy a háta közepéig olyan lesz. Egyszerűen azért, mert nem eszik még szilárdat. Ha nagyon erősen büdös, nyálkás, vagy annyira híg, hogy teljesen beivódik a pelenkába, akkor beszélünk hasmenésről. Ha zöldes, de nem büdös, az is normális tápszeres babáknál.
2016. aug. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Létezik egy anyatejes diszpepszia nevű állapot. A baba sokat szopik, jól fejlődik, és minden szopás után nagy mennyiségű híg széklete van.

Nekem azt mondták annak idején, hogy a mellből a szopás elején viszonylag nagy cukortartalmú tej ürül, és mivel sok tejem van,a baba ebből iszik jelentős mennyiséget, ezért van híg, habos széklete. Tényleg sokat evett, és én még fejtem is szopásonként 60-80 g tejet. Javasolták, hogy szoptatás előtt fejjek, hogy a zsírban és fehérjében gazdagabb részből kapjon többet a kicsi, de mivel jól fejlődött, én nem foglalkoztam a problémával.

2016. aug. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!