Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Terheléses vércukerterhelés...

Sz.Jolán kérdése:

Terheléses vércukerterhelés terhesen: 7,7?

Figyelt kérdés

Most voltam cukorterhelésen (26.hetesen), és 7,7 lett az eredményem. A határminimum 7,8.

Az éhgyomri 3,9 lett, ami jó.

A nőgyógyász azt mondta, hogy mivel a határ alatt vagyok, így nem kell a diétával és a szénhidrátok számolásával foglalkoznom.

Szerintetek?



2016. aug. 15. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Határon belül vagy.

Az orvos szerint is oké.

Mi is a kerdés????

Diétázz ha szeretnél, most erre mit írjunk?

2016. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
7 fölött igenis kell vele foglalkozni és odafigyelni a kajálásra! Nekem "csak" 7 volt, de oda kellett figyelnem. Az endkorinológusnak az volt a szakvéleménye, hogy nincs terhességi diabéteszem, de javasolja a natív (= gyors felszívódású) szénhidrát mentes diétát és a házi vércukormérő beszerzését otthoni méregetésre. Számolnom nem kellett a 150/180 CH-t, de nem ettem fehérliszteset, sima cukrosat. Az itthoni mérésnél az volt a "cél" 90 perccel kaja után, hogy mindig 7 alatt legyen.
2016. aug. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Kettesnek van igaza. Papír szerint nem vagy cukorbeteg, de ez az érték már közel sem ideális. Egy kis odafigyelés pedig senkinek sem árt.
2016. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

Látom, sok itt az orvos. :-)

Szóval...nekem ugyanez van szinte. Éhgyomri 4.2, a 120 perces 7.7. (Most nagyon szerettem az édeset..érdekes, első gyerekkel ugyanezek az értékek 4.2 és 6.9 voltak, de vele cukrosat alig ettem, mert nagyon nem kívántam.) Dokim annyit mondott, hogy nem kell diéta, a cukrot fogjam vissza és inkább "jó" szénhidrátokat egyek. Nagynéném (aki szuper háziorvos, rendszeresen képzi magát), ugyanezt mondta. Mind a ketten csekkolták persze, hogy nincs más, cukorbetegségre utaló tünet (magas vérnyomás, vizesedés, stb).

A cukor visszafogása viszont jót tett a súlyomnak, baba rendben fejlődik, én mérsékelten növök - most a 35. hétben 9 kiló plusznál tartok. :-)

Bízz a dokidban, hiszen azért választottad. :-)

2016. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Magyarul mérsékelten diétázol.
2016. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy mindenképpen figyelj oda, a tét pedig főként nem a baba egészsége ilyen értéknél, hanem hogy hosszú távra ne gyűjts be magadnak egy II. típusú diabéteszt.


Nálam így alakult:

Első gyerekkel semmi gond.

Másodikkal a Tiedhez hasonlóan magas, a dokim azt mondta, hogy minden felesleges szénhidrátot hagyjak el.

A harmadikkal szintén ekörül volt, akkor a dokim azt mondta, hogy 5 hetente reggelizős kontroll mérés (ez egyébként Neked is jó lenne, én rákérdeznék, még ha a doki most azt is mondja, hogy jó, mert a 30 hét körül meg szokott még borulni!), na ott már 8,25 lett.

Azonnal 180g CH-s diétát kellett csinálnom.

Szülés után évente volt kontroll terhelésem. Az első évben nem volt annyira alacsony, bár határon belül volt.

Akkor kipróbáltam, hogy csak az italaimból megvontam a cukrot (kávéba édesítő, és nulla üdítő ital meg gyümölcslé stb), egy év múlva már szép eredményem volt, akkor azt mondta a diabetológus (és nem a nőgyógyász!), hogy elég 2-3 évente kontrollra járnom.


Most a negyediket várom, és a 9 hónapot végig diétázom, hogy ne legyen baj.

Önellenőrzést csinálok (otthoni vc mérővel), és bizony ha nem jól csinálom, akkor magasabbra megy a kelleténél.

Így nekem most terhelésem sem volt, mert minek, egyből GDM-re vettek.


Ez nem játék.


Amúgy a babáim mérete is mutatja:

első 2850, második 3660, harmadik 4090 g-al született, remélem a negyedik kisebb lesz.

Mert mindehhez én 50 kg és 162 cm vagyok...

2016. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es, az a vicces, hogy gyakorlatilag ugyanazt írtad le, mint a 2-es, és mégis leszólod őt. A nagyszerű orvosi háttereddel pedig nem veszed észre, hogy amit írtál, az egyezik a másik válaszoló válaszával. :))))
2016. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem 7,8 lett. Semmit nem kellett csinálnom, csak otthon méregetni, majd felírni az eredményt. Még azt is írtam, hogy miket ettem előtte. Soha nem volt magas, valami 6,8 volt egyszer a legmagasabb, vittem a dokihoz a listámat, megnézte, azt mondta nem kell továbbra sem diétáznom. Ha a te dokit is ezt mondta, akkor bízz benne, vagy ha nem, akkor keress másikat.
2016. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Betu ***** válasza:
Nekem az első terhelés 7,6 lett. A diabetológiàra küldött a védőnő. Milyen jól tette, mert a màsodik terhelés 8,4 lett így 180 grammos ch diétât kellett tartanom. Betartottam szigorúan és boldog, vékony anyuka vagyok egy egészséges 17 hónapos kisfiú anyukàja.😀
2016. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a terheléses 7,6 lett. Van itthon vércukormérőm és el kezdtem figyelgetni. Többször sikerült mérnem, 8, néha 9 fölötti értéket is. Azóta már voltam diabetológusnál, 160g ch diétát tartok és így jó a cukrom. Ha egy kicsit is elcsábulok, már belecsúszok a 9 feletti értékbe is akár. Tehát terhességi diabéteszem van, akárhonnan is nézzük.

A terheléses vércukor egy 2 órás adat. De igazság szerint a csúcspont az étkezés megkezdése után 1 órával van. Tehát ha a cukros lötty megivása után 2 órával 7,6 az érték, azért jelenthet valamit. Vajon mennyi lehetett a csúcson?

Amióta diétázom, nem híztam egyetlen grammot sem. 6 hete tartom a diétát. Még 3 hetem van hátra. Már nagyon ennék egy jót, de egyébként találtam rengeteg szupi diétás receptet, úgyhogy végülis nem panaszkodom.

Viszont, érdemes egy diabetológussal beszélni a diétáról, nem elég a neten tájékozódni. Fontos, hogy elmondja, mikor, miből, mennyit szabad enni.

2016. aug. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!