Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Terheléses vércukerterhelés...

Sz.Jolán kérdése:

Terheléses vércukerterhelés terhesen: 7,7?

Figyelt kérdés

Most voltam cukorterhelésen (26.hetesen), és 7,7 lett az eredményem. A határminimum 7,8.

Az éhgyomri 3,9 lett, ami jó.

A nőgyógyász azt mondta, hogy mivel a határ alatt vagyok, így nem kell a diétával és a szénhidrátok számolásával foglalkoznom.

Szerintetek?



2016. aug. 15. 19:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek a valaszt, cukrot es feherlisztet nem fogok enni tovabbra sem es veszek vercukormerot.
2016. aug. 16. 19:54
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem diétázom. Egyedül a cukor marad ki, illetve teljes kiörlésű pékárut veszek. Tésztát, krumplit ugyanúgy eszem. Szóval nem ugyanazt írtam mint az akárhányas. Ha - terhességi cukortól függetlenül - egészségesebben próbálsz étkezni, az sem feltétlenül jelent diétát. Tulajdonképpen mindegy is...nyilván jobban tudjátok, a lehurrogáshoz nagyon értetek én pedig biztosan fogalomzavarban szenvedek. :D

A vércukormérőhöz annyit, hogy annak az értékeit kis fenntartással kell kezelni, elsősorban arra jó, hogy trendet nézzenek. Mivel az ujjbegyből vett, kevert vérből mutatja az értéket, akár 10%-al magasabb is lehet, mint a pontos, vénából vett mérés.


4-es voltam.

2016. aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
És a hülyeségre te is büszke vagy. Pedig nem ártana, ha valaki ilyen cukorral kicsit vosszafogná magát, mert a gdm-es vagy arra tendáló kismamák 40-50-es éveikre jobb eséllyel lesznek cukrosak, mint egészséges társaik. Dehát itthon nemzeti sport az krémeszabálás, az inzulinrezisztencia elbagatellizálása, utána sírunk, hogy miért vágnak le háromszor annyi lábat itthon vagy ép miért vaksi az idősek egy vaskos rétege.
2016. aug. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!