Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Máris beteg lett a lányom?

Máris beteg lett a lányom?

Figyelt kérdés

Mult héten kezdődött ugye a tanèv 2 napja jár tehát oviba a 4 éves kislányom ma du 37.1 volt a hője ,és most hallgattam be a szobába nagyon hangosan veszi a levegőt!!

Ti mit adtatok ilyenkor az ilyen koru gyereketeknek?

Mert nyilván nem rohanok a dokihoz!!

Köszönöm


2016. szept. 4. 22:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A lázcsillapító lázat csillapít, nem szünteti meg a betegséget, nem állítja meg a fertőzést. A láz gyógyít, a magas hőmérséklet pusztítja a baktériumokat, így harcol a test. A lázcsillapítót csak a közérzet javítására használjuk.
2016. szept. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
97%
A 46%-os nem veszi észre,hogy kutyát nem érdekli a hülyesége.
2016. szept. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%

Amíg a gyerek nincs rosszul,nem kell a lázat se csillapítani. Kivéve ha lázgörcsös,mint lányom. Neki 37,5-töl kötelező.

Amúgy nyugodtan mehet oviba,nátha és köhögés nem a világ vége,azzal iskolából sem hiányzik egy gyerek se. Láz,hányás,hasmenés amikor nem szabad vinni. Nekem tavaly kezdete az ovit,bölcsi után,ahol semmi baja nem volt csak annak végén az első lázgörcs,és fél évig nem tudtam vinni,mert állandóan náthás volt és.köhögött,mellé lázzal... EgYszer szóltak meg később hogy hát nem érzi jól magát,köhög,nem kéne hozni,mert fertőzi a többit. Megmondtam akkor és ott az óvónőnek hogy és a lázas gyerek nem fertőzi? Ooo az nem.ebbe a csoportba volt. Aha mondom nem hát,csak kár hogy akkor jöttem a lányomért ebéd után mikor hozták ki azt a fiút a csoportból az anyjának,hogy lázas. Na erre nem mondott semmit az óvónő... Jól is tette... A munkám bánta,hogy mindig beteh volt szegénykém,nem lehet minden fityfirittyel otthon maradni velük,meg tele tömni gyógyszerrel.

2016. szept. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
nálunk s fél csoport beteg.
2016. szept. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

46%-os egy idióta troll :) Jót szórakozok a hülyeségein.

Nálunk is taknyos a két kis ovisom, múlt héten kezdődött a beszoktatás, csütörtökön már folyt az orra egyiknek, pénteken meg már a másiknak. De semmiféle hőemelkedésük nincs szerencsére, úgyhogy mentek oviba.

A te kislányod vajon azért veszi hangosan a levegőt, mert eldugult az orra, vagy esetleg valami garatgyulladásos-kruppos téma lehet a háttérben? Ha a torkával gond van, akkor tényleg orvoshoz kellene menni. Ha csak simán orrdugulás, akkor orrspray (ez azért is fontos, hogy elkerüljétek a szövődményként fellépő fülgyulladást).

Kísérletezhetsz egyébként hagyományos nátha elleni szerekkel, a nagylányom pl. nagyon szereti a mézes-citromos kamillateát.

Jobbulást a kislányodnak!

2016. szept. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
72%

Mi is ugyanígy jártunk 4,5 éves lányommal. 2 napot ment oviba múlt héten és szombaton már totál náthás volt, meg azt mondta fáj a füle, 37,1-et mértem nála én is. A fülét infralámpáztam. Ma hajnalra a 2 éves kistesónak 38,3 lett a láza :-( és hallom h kezd benáthásodni ő is. Neki adtam hajnalban egy lázcsillapítót mert nem tudott visszaaludni, azzal meg szépen elaludt.

Azért nem gondoltam h már év elején 2 nap ovi után beteg lesz, hiszen már 1,5 éve ovis, edződött az immunrendszere.

Mondjuk első nap az oviban az óvónő nagyon szellőztetett reggel, amikor még ugye nincs olyan meleg kint, az összes ovis bent kisruhában volt, lehet h ekkor fázott meg :-(

2016. szept. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,nos a lányomnak vettem Sinupretet azt adom 1x ,c vitami orrgújás de alig folyik hál istennek!!

Ma hajnalban a kicsi 2 évesem nyöszörgött megmértem a lázát 38.3 volt óriási , Nurofen aztán aludt is tovabb !!

Ugy hogy jól állunk a nagyfiam is kicsit taknyi !@

2016. szept. 7. 06:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!