Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kétéves kislányomat megkarmolt...

Kétéves kislányomat megkarmolta egy macska, kell valamitôl tartanom?

Figyelt kérdés

A nagyszülôk cicája, oltott, karbantartott házimacska. Kertben és lakásban is lakik.

A karmolást lemostam szappanos vízzel, Betadinnal bekentem. Orvoshoz el kell vinni?


2016. okt. 6. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2016. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel oltva van és tudod kié és hogy tiszta rendezett macska így nem.. elég a sima otthoni kezelés amit meg is tettél
2016. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Csak a túlféltéstől.
2016. okt. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm a megnyugtatò vàlaszokat ! :)
2016. okt. 6. 13:24
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Amikor az enyémet megkarmolta az én cicám, én lefertőtlenítettem 2x. Semmi baja nem lett szerencsére. Nem aggódod túl, mivel egy macska harapás/karmolás nagyon veszélyes lehet! De szerintem megtetted, amit kellett :)
2016. okt. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Karbantartott ??
2016. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Figyel azért oda vagy két hétig még. Hiába van beoltva meg ilyesmi a körme alatt lehet bármi. Nem ijesztegetni akarlak de én macska karmolás miatt 2*2 hetet töltöttem kórházban nyirokcsomó duzzanat miatt.
2016. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Snorri ***** válasza:
87%
Én is azt tudom mondani, amit az utolsó. A macska körme olyan, mint az ereszcsatorna, és ugye ott van mindenféle piszok. Figyeld a lányod, ha lázas lesz, vagy nyirokcsomó duzzanata, akkor vidd orvoshoz. Nem kell félni, nem komoly, sokszor van ilyen, és sokan nem is tudják az összefüggést. Te tudod, odafigyelsz, kezelteted ha kell. Mindentől sajnos nem tudod megvédeni, és hát ennyi kell a kis szervezetének.
2016. okt. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!