Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan szoktassam le kislányom...

Hogyan szoktassam le kislányomat a pelenkáról?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta csakis wc-be kakil, mindig szól. A pisit is szabályozni tudja, de egyszerűen nem hajlandó lemondani a pelusról. Ha eldugom, megkeresi és felveszi még a tépőzáras nadrágpelenkát is. A bugyitól üvölt. Én úgy érzem azért nem akar csak bugyis lenni, mert egyszerűen kényelmesebb neki így. 3 éves lesz 4 hét múlva. Tanácstalan vagyok.
2016. szept. 19. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kedvenc mesefigurás bugyikák? Egyéb hirtelen nem jut eszembe.
2016. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kék-fehér tescos pelus (ultragáááz), meg valami jó kis csajos bugyi, ami tetszik neki?
2016. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudok segíteni, csak kínomban röhögök, mert a szobatisztasággal még hadilábon álló két évesem meg a pelenkát próbálja mindenféle módon lefeszegetni magáról. Ő inkább lenne meztelen hátsóval vagy bugyiban - csak még a kanyarban sincs a szobatisztaság.
2016. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok erre túl büszke, de már arra vetemedtem, hogy nem cseréltem pelust csak jó sok idő elteltével, amikor már mindene csupa pisis volt. Melegben, attól nem kellett félnem, hogy megfázik. De nem zavarta. Halál nyugodtan közölte velem, hogy átpisilte magát. Én is gondolkodtam azon, hogy valami nagyon ócska pelenkát veszek, de ez a nagy átpisilés sem zavarta, ezért úgy döntöttem, hogy nem "kísérletezem". Nehogy valami pelenkakiütést kapjon. A kedvenc mesefigurás bugyi sem jön be neki sajnos. Van Minni egér, Peppa malac, Snoopy.Imádja őket, nézegetni és mutogatni a családnak, higy mije van....... Az sem motiválja, hogy a vele egykorú unokatestvére már csak bugyis.
2016. szept. 19. 16:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem probaltad nyaron?

Mikor megy oviba?

2016. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem szabad erőltetni! A szobatisztaság részben idegrendszeri érési folyamat, más részben pszichológiai folyamat.

Nálunk a játékos formában való rávezetés jött be. Vettem a fiamnak egy babaházat, azt berendeztük. Volt benne konyha, fürdő és nagyon jó pofa wc is. Közösen játszottunk vele szerepjátékot, hogy nyuszika megmosakszik, ráül a wc-re és pisil, majd aludni megy stb. Sokat játszottunk vele, egyszer csak ő is kipróbálta awc-t. Ezt nagyon megdicsértem, megtapsoltuk. Ha nem volt siker, arra nem reagáltam, csak a pozitív eseményekre.

Minél görcsösebb vagy és jobban akarod, annál nehezebben fog menni, mert rájön, hogy ezzel zsarolhat. Ne hagyd magad:) Nem fog így maradni:)

2016. szept. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ös válaszolónak: egész nyáron próbáltuk. Oviba csak jövőre megy.

6-os válaszolónak: a babáját próbáltuk utánozni mi is. Nem erőltettem soha, ezért nem is fél sem a bilizéstől, sem a wc-től. Ha kakilni akkor azonnal szól és azt csakis vagy a bilibe, vagy a wc-be "intézi" el. A nyáron sokat volt pucér popsival és szólt is, ha pisilnie kellett, soha nem pisilt be, mindig tudta tartani addig, amíg a wc-hez értünk. De, ha megdícsértem milyen ügyes és már nincs szüksége pelusra, és bugyit szerettem volna ráadni, akkor ment a keserves sírás. Most is ez megy. Csak a pelus kell, nem kell bugyi. Csak a pelus. :( A védőnő szerint legyek erőszakosabb, és nem normális, ha ismeri ezt a folyamatot és mégis a pelust akarja. De segíteni, jó ötletet adni nem tud. :(

2016. szept. 20. 20:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem eldugnám a pelenkát, hanem kidobnám. Minden csoda három napig tart. Persze, hogy sír utána, ha odaadod neki, vagy ha megtalálja és használja. De ha nincs mit, akkor hiába. Majd megunja. Nem tudom lehet én vagyok a tirpák szülő, de én nem csináltam ilyen nagy úristenezést ezekből a dolgokból. Minden csoda három napig tart, ha nem ér el eredményt vele, akkor feladja, mégse lelkibeteg egy sem. Olyan érdekes, hogy a pelenkába, meg a tisztán evésbe belemagyarázzák, hogy jaj még kicsi, meg meg kell neki érni rá, meg nem tudja, meg nem is is meg izé stb. de bezzeg mikor ugyanannyi idősen a csokiért veri földhöz magát a boltban, akkor mindenki elismeri, hogy pontosan tudja mit csinál és nem szabad engedni neki, mert sose lesz vége, akkor nem jön a lelkisérült lesz szegényke még kicsi szöveg.
2016. szept. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az én lányom most 3és fél éves, de este alváshoz még kéri a pelankát. A nagyobbik lányom már 3 éves kora előtt nem sokkal abbahagyta. Ha majd zavarja, akkor úgy sem akarja többé felvenni. Eröltetni nem szabad...
2016. okt. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 és fél éves,és sajnos még pelenkás. Egyáltalán nem mutat semmi hajlandóságot,hogy letegye.

Én is tanácstalan vagyok.

2016. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!