Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A 7 hetes babámnak néhány...

A 7 hetes babámnak néhány napja hőemelkedése van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
37,1 és 37,3 között ingadozik. Néhányszor naponta tüsszent, de úgy komolyabban nem tűnik betegnek. Ha jól tudom, 38 fok alatt nem kell lázcsillapítót adni neki. De akkor mégis mivel segíthetek rajta. Vagy ne csináljak semmit, és várjam meg, míg magától túlmegy?

2016. okt. 8. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy rá rá, de azért ebben az esetben megkérdezém a gyerekorvost, hogy mi legyen. Esetleg megnézi- e. 7 hetes még nagyon kicsi. Mindenképpen kérdezd meg az orvost! Reméljük, hogy csak semmiség.
2016. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy paramami azt akartam írni az elején.
2016. okt. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hol mértél ennyit? Vagy ez már popiban mért és le van vonva a fél fok? Ilyen pici babánál én első nap felhívtam volna az orvost.
2016. okt. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még nem szóltam az orvosnak, mert a neten mindenhol azt írják, hogy az ilyen pici babák hőszabályozása még nem stabil, és hogy felmehet 37,4-ig a hőmérsékletük. Azt hittem, csak túlöltöztetem. Amúgy hóna alatt mértem
2016. okt. 8. 19:56
 5/11 anonim ***** válasza:
De miért mérted meg? Valami miatt gyanakodtál lázra?
2016. okt. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát mert érzem, hogy meleg a kis homloka
2016. okt. 8. 20:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális.

És nem is érdemes nagyon méregetni, hacsak nincs valami más tünet.


Itt utána olvashatsz:

[link]

2016. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs túlöltöztetve?
2016. okt. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
a szobában 23 fok van, a gyerkőcön általában 2 réteg ruha van, plussz zokni. Mindig attól félek, hogy fázik, mert a keze gyakran jéghideg, és én is fázós típus vagyok, mindig magamhoz viszonyítok mindent "ha én fázok, akkor biztos ő is" alapon... akkor ezek szerint túlöltöztetem?
2016. okt. 8. 22:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez nem láz, de még csak nem is hőemelkedés, teljesen normális ekkora babának. Igen túlöltözteted, 23 °-ban nem szabad két réteget adni rá. Valamint az újszülötteknek azért hideg a kezük és a lábuk mert a vérkeringésük még nem jó.Pár hónapos korukig maradhat ez a hideg kéz.
2016. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!