Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Óvodás és újszülött. Mit...

Kitti85 kérdése:

Óvodás és újszülött. Mit tehetek a betegségek ellen?

Figyelt kérdés

A nagyfiam középsős. A 2. Fiamat itthon tartottam ő majd jövőre kezdi az ovit. A pici 2 hetes. Még a héten itthon marad a nagy de utána vinnen kell már így is 3. Hete van itthon. Mi persze élvezzük de hogy fogom igazolni...

Hogyan lehet megoldani hogy az ovis betegségeket ne kapja el mind a kicsi? Kizárólag szoptatom és fogom is igény szerint. Szedjek én valami vitamint ami átmegy az anyatejbe és az segíthet?

Előre is nagyon köszönöm!!!


2016. nov. 7. 06:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy, hiszen nem tudod szeparálni őket illetve ha a legkisebbet szoptatod, az pont lehető legjobb. Nálunk amíg a kicsi szopott, általában meg sem kapta vagy csak jóval enyhébben, mint a nagy a betegségeket.
2016. nov. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az oltások előtti héten igyekeztem otthon tartani az óvodás lányomat, hogy nehogy hazahozzon valamilyen kórokozót ami esetleg észrevétlen marad és megfertőzi a picit. Fontos, hogy egészségesen kapja az oltásokat. Persze teljesen nem lehet semmit kikerülni. Ez az őszi- téli időszak sajnos ilyen. Mint szoptató édesanya a baba D-vitamin pótlásán túl az anyának is kell D-vitamin, legalább 2000-4000 NE naponta.Ami avitaminokban van az lópikula (400 NE).
2016. nov. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nalam sem volt a picinek semmi baja.igaz a nagy sem volt beteges.de pl a pici.1 evesen volt eloszor nathas.m asfel eves volt mikor a nagy hazahozta a baranyhimlot,siman atveszelte mindketto.

Most a 3. Marciusban szuletett,a kozepso meg ovis volt a nagy mar sulis.o sem kapott el semmit toluk.pedig 1,5 hetesen mar vittem reggel es delutan is.es bevittem az oviba is es a suliba is.

2016. nov. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En rakerdeztem erre a vedononel,azt mondta,hogy kb. A szoptatas,meg szerencse mast nem nagyon tudok tenni..de mondta,hogy most mig pocakban van mar valoszinuleg tobb vírussal "találkozott"es kapott vedelmet altalam,mint anno a nagyok. .mert ugye most már ok azért hozzak haza rendesen a bacikat...
2016. nov. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szoptatáson kívül nem tudsz csinálni semmit. Mivel nálad a nagy már középsős, gondolom már átesett pár betegségen és talán nem hoz olyan sokat haza.

Nálunk 7 hónapos volt a kicsi amikor a nagy kezdte az ovit és katasztrófa volt, mindketten mindig betegek voltak, a kicsi mindent elkapott a nagytól, állandóan náthás volt, mert ugye neki egy sima nátha is sokkal tovább tartott, így mire pont kigyógyult volna belőle már jött a következő.

Pedig anyatejes volt a pici is.

2016. nov. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!