Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mióta oltják az ujszülött...

Mióta oltják az ujszülött babákat bárányhimlő ellen?

Figyelt kérdés
Úgy tudom már belevették a kötelező védőoltásokba,de mikortól?1-2 éve?
2008. dec. 10. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vették bele,ez 1 ajánlott térítésköteles oltás,amit 1 éves kor után lehet beadatni.Mi jövő héten adatjuk be a babánknak.Az oltóanyag 6750 ft volt.
2008. dec. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi akkor rosszul emlékeztem,csak régebben hallottam a tv-ben,hogy ezt tervezik.De akkor ezek szerint nem lett belőle semmi.
2008. dec. 10. 17:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most csak a pneumo oltást tették ingyenessé 2 év alatt.Én vártam rá,mert nagyon drága,de szerencsére a himlőoltás árát még vhogy ki tudjuk köhögni.Ennyit megér.
2008. dec. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Tessék,itt minden le van írva: [link]


:)

2008. dec. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
Na de várjatok egy kicsit, tuttommal a bárányhimlő nagyobb korban akár halálos is lehet nem?Nekem az orvos azt javasolta, megvédi az oltás,amikor csak be adatom,de nem lehet élete végéig oltatni,és ha 20évesen bárányhimlős lessz az elég nagy baj lessz.Úgy hogy én nem adattam be és nem is fogm,inkább kicsinek essen bele, minthogy nagyobb korára el veszítsem
2008. dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az oltásokban legyengített kórokozó van.Ha vki volt bhimlős felnőtt korban,ha a szervezet egy mutálódott vírussal találkozik övsömörös lehet,de ez kezelve nem halálos.
2008. dec. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Akkor ezt mégis érdemes be adatni?Valaki mondja már hogy mi ajó?Nekem a doki azt mondta inkább ne.Ő be adja ha akarom de inkább essen bele
2008. dec. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor döntöttem el,hogy beadatom,amikor láttam,hogy az oltás után az uokahúgom(az oltás révén az Ő szervezete is találkozott a kórokozóval) 2 db pöttyel letudta a dolgot.Viszont az akkor 16 éves öcsém( kisgyerekként Ő nem kapta el) 2 hétig szenvedett a láztól és a többi tünettől.
2008. dec. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!