Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 17 hónapos kislányom éjszakai...

17 hónapos kislányom éjszakai sírása nagyon ijesztő volt, később be is lázasodott de mitől lehetett?

Figyelt kérdés
Szóval a kislányom tegnap teljesen jól volt, pár napja volt egy enyhe felsőlégúti megbetegedése de inkább csak nátha volt. Most már az orra sem folyik. Este lefektettük és fél órára rá úgy ébredt, hogy üvöltve sírt. Még sosem hallottam sem őt sem bárki mást ennyire sírni, teljesen magán kívül volt, kb fél órába telt lenyugtatni, szopizni se akart. Volt már beteg többször is, lázas is, de még sosem sírt ennyire. Felhívtuk az ügyeletet , ott azt mondták hogy kapjon nurofent mert biztos fáj valamije (mondjuk eddig mi is eljutottunk), és ha még azután is sír akkor hívjuk őket. Nurofen után végül nagy nehezen elaludt de aztán 1 óra múlva megint ébredt , alig bírtam visszaaltatni de már nem sírt annyira, viszont felment a láza 38.6-ra. A háziorvosunk néha ki szokott jönni, neki írtam éjjel hogy ez a helyzet és mit tegyünk, ő azt írta hogy ha rosszabb lesz akkor hívjuk az ügyeletet amúgy meg nurofen. Reggel első dolgunk volt az ügyeletet hívni de nem jöttek ki csak ennyi miatt. Egyébként most jókedvű de van egy enyhe hőemelkedése. Fogára is gyanakodtunk de a foga miatt még nem volt ennyire rosszul soha, sírni sokat sírt már miatta de inkább nyűgösen és nem üvöltve. Nagyon megijedtem hogy valami komoly baja lehet...Volt valakinek hasonló a kisgyerekénél? Most egyelőre az ügyelet azt javasolta, hogy várjunk és ha megint magas láza lesz és/vagy megint ennyire sír akkor kijönnek.
2016. nov. 12. 11:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a párom az oltásra is gyanakszik amit kb. 1 hónappal ezelőtt kapott meg, akkor azt mondták hogy annak a hatása kb. két hét múlva fog kijönni. 15 hós oltás volt egyébként csak mivel akkor köhögött sokáig ezért később tudta megkapni.
2016. nov. 12. 11:36
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Én szelességre gyanakodnék espumisam utána viz es popoütögetes finoman.az ejazakai ebredeseknel mindig ez a baj
2016. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak valami vírus. Mielőtt kitörne rajtunk úgy istenigazából, akkor vagyunk a legrosszabbul, nekem még a hajam is fájni szokott, meg a csontjaim, bőröm. Szerintem a kislányod a "mindenhol fáj" miatt sírt olyan keservesen.
2016. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Utólag szokott sokszor kiderülni. Pl fogzásnál se egyformán viselik meg a fogak, van amelyiket jobban megszenvedik, másikat kevésbé. Vagy betegség hogy milyen betegség és egyetértek azzal, hogy az eleje a legrosszabb, a kisfiamnál a betegség mindig előre egy nappal előtte látható, borzasztóan sírós és rosszul alszik. Úgy a betegség 2-3. napjára ez átmegy rajta, jobban van, mégha a tünetek maradnak is egy ideig.

A fogzás + betegség meg a lehető legrosszabb amit valaha tapasztaltam.

1 hónappal később azt nem hinném, hogy oltás viselné meg.

2016. nov. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam fülfájástól szokott ennyire sírni. A Nurofen segít egy ideig, de nézesd meg, pláne, ha lázas is! Főleg éjjel jellemző az erős fülfájdalom.
2016. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Előző vagyok. Az oltás egy hónap után már biztos, hogy nem okoz ilyet!
2016. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül sikerült kihívni az ügyeletet mert megint felment a láza. Azt mondják, hogy vírusos fertőzés de nem komoly, piros a torka kicsit, amúgy lehet hogy a füle fáj mert nagyon nyúlkál oda.
2016. nov. 12. 16:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor nézesd meg fülészeten, mert a középfül-gyulladásra antibiotikum kell! Jobbulást!
2016. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
MMR oltás? Nálunk az oltás után olyan 20-22 nappal fülgyulladást okozott. A mumpsz komponens pont akkor aktiválódik egyébként. Akkor még nem tudtuk, hogy fülgyulladása lett, mert nem látszott a gyereken semmi, csak mondta és mutatta a fülét, hogy bibis. De abszolút jó volt a közérzete, ezért nem foglalkoztam vele, de aztán úgy 7-8 nap múlva átordított 2 éjszakát, le se tudtam tenni a kezemből, nap közben viszont semmi baja nem volt, na akkor már gyanús volt a füle, mert olvastuk is hogy fekvő helyzetben fájdalmasabb, a nyomás miatt. Tényleg fülgyulladása volt, kapott rá antibiotikumot, de abban biztos vagyok, hogy az MMR oltás okozta. Be se akartam adatni azt a sz...art, de köteleztek. Amúgy oltás után 1 héttel szintén lázas lett, azt tudta mindenki, hogy az oltás, de 8 napig tartott, abból 5 nap pokol volt. Tépte a hajunkat, tépte saját magát, végigüvöltött 5 éjszakát, iszonyat magas láza volt, heteken át ott ütött-vágott, ahol ért, iszonyatosan agresszív lett és az agresszivitása a lázas 8 nap után is még hetekig tartott. Aztán jobban lett, de mint mondtam a 21. nap után fülgyulladása lett. Azóta eltelt 1 év, nem tudom van-e összefüggés, de pontosan azóta az oltás óta pokolian rosszul alszik. Dobálja magát, óránként kell visszaaltatni. Én többek közt emiatt nem akarok még egy gyereket.
2016. nov. 13. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, az az oltás volt...hát nem tudom, tényleg ijesztő volt nagyon és nálunk is most lesz egy hónapja hogy megkapta :-( Lehetséges, hogy van összefüggés.
2016. nov. 13. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!