Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Őszintén: aki nem adatta be a...

Őszintén: aki nem adatta be a rota elleni oltást, csak a pénz miatt?

Figyelt kérdés

Aki szerint chip meg mittudoménmi van az oltásokban, legyen kedves megkímélni a választól.


2 hós a kislányom, kikértem a receptet, úgy vagyok vele, a keretbe belefér, ártani (tudtommal) nem ártok vele, megkapja.

Aki nem adatta be, az csak a pénz miatt, vagy van más ésszerű indoka? (még egyszer, a mérgeznek minket stb. nem indok) Ha pl. nem 20e ft lett volna, hanem csak 2, vagy teszem azt, ingyen, akkor megkapta volna a gyerek?


2016. nov. 16. 23:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%

Nem kapta meg, mert nem minden rota ellen véd.

Ugyan úgy nem kaptameg mint a bárámyhimlőset és sok mást.

Nem a pénz miatt, hanem ha minden ellen oltom akkor nem alakul ki az immunrendszere.

2016. nov. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
61%
nekem azt mondta a vedono a rota kb 100 tipusabol 9 ellen ved, volt olyan betege aki beadatta mes a gyereke megis korhazba kerult rota virussal...ezutan megmondta mennyibe kerul es mindezek alapjan dontottem ugy, higy nem eleg hogy draga, még csak nem is hatekony es nem adatom be. szoval befolyasolt az ar is, ha 3000 ft, akkor beadattam volna, de ha azt mondja a vedoni legalabb 50%os a hatekonysag, akkor beadattam volna
2016. nov. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

na ezt a nem mindegyik ellen véd dolgot nem értem. Ha csak felére is csökkenthetem a kockázatát a kórháznak, az nem éri meg? Komolyan kérdezem.


A himlő más, azzal nem kerülnek kórházba (mert 90%-ban ott végződik a dolog)

2016. nov. 16. 23:22
 4/28 anonim ***** válasza:
46%
nekem azt mondta a vedono a rota kb 100 tipusabol 9 ellen ved, volt olyan betege aki beadatta mes a gyereke megis korhazba kerult rota virussal...ezutan megmondta mennyibe kerul es mindezek alapjan dontottem ugy, higy nem eleg hogy draga, még csak nem is hatekony es nem adatom be. szoval befolyasolt az ar is, ha 3000 ft, akkor beadattam volna, de ha azt mondja a vedoni legalabb 50%os a hatekonysag, akkor beadattam volna akkor is ha 30 ezer
2016. nov. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
61%
igen csak a 100bol 9 nem 50% hanem 10% se :)
2016. nov. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
Az elso megkapta,a masodik nem,mert éppen "oltasellenes" idoszakomat eltem..najo nem olyan durvaban,de akkor epp elegge megkerdejoleztem,hogy jo e...mivel eleg rovid ido all rendelkezesre a beadatasra nem kapta meg(ez az egy,ami kimaradt). ...most a harmadik meg fogja kapni,egyreszt nalunk ingyen van,masreszt "kihevertem" az "oltasellenessegem"(fizetosen is beadatnank,mert a ket nagy mar eleg sok mindent hazahoz)
2016. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
én úgy olvastam, huszonpár fajtája van, és 9 ellen véd
2016. nov. 16. 23:28
 8/28 anonim ***** válasza:
46%

Eszembe sem jutott beadatni. Az egyik a rota 7 a màsik 5 tìpusàtól véd kb 90%- ban max 2 évig( kb 70%, hogy eddig).

96-97 ben pl olyan jàrvàny volt Magyarorszàgon egy E tìpusú vìrusból ami ellen lòf.szt nem ért volna az oltàs. Ezen kìvül minden évben 13-15 féle új kombinàciójú vìrus jelenik meg,plusz 10-12 csak picit módosult,és ezek ellen lehet, hogy megint csak nem véd az oltàs. Az újak ellen meg tutira nem véd.

Jelenleg a G1,(P8) tìpusból àll az oltàs alapja,amerikàból vették, ìgy ezzel keresztbe kasul még véd a G2,3,4,6,7,9 ellen is. De pl nàlunk a G 5 okozta az utóbbi években a legtöbb problémàt 51%- ban. Na akkor?

Kb többszàz kombinàcióból 5/7 lehetőséget kivédeni?!? Semmire sem való. Jószerivel a mellékhatàsra több esélye van az embernek,minthogy pont megvédje az oltàs.

Pici babàt 3 hónapos korig nagyon szigorú higiéniai szabàlyokkal kell védeni. Ugyanis kakival fertőz, illetve a kaki levegőbe kerülésével. Fertőtlenìtő folyadék, csukott wc deszka mellett kell lehúzni a wc-t, alapos kézmosàsok és nem közösségbe vinni a picit. Ja és az oltàs is kb ettől a kortól véd, szóval 3 hónapos kor alatt úgy sincs védelem.

Az ilyesztegetés meg, hogy bele lehet halni...persze, hogy bele lehet, ahol nincs megfelelő orvosi ellàtàs. Ahol a gyerek kap infúziót stb ott azért nem annyira szörnyű a dolog. Természetesen rossz làtni, hogy szenved a gyerek, meg jobb lenne elkerülni, de ezzel az oltàssal nem igen lehet.


Akkor adatnàm be, ha koraszülött a baba( de akkor tàmogatjàk is) neki sokat szàmìthat akàr ez is.( Bàr ismerősömék korababàja pont egy olthatatlant kapott el a kórhàzban,amìg bent voltak.)


Ha gondolod adasd be, lehet megnyugtat a tudat,hogy mindent megtettél. De közel sem biztos,hogy lesz haszna, a legkritikusabb időszakon meg lassan túl lesztek. Mert minél nagyobb egy gyerek annàl könnyebben vészeli àt a vìrust.


A lànyom csak anyatejes volt 7 hónapos koràig, ezalatt nekem a nagyfiam 4x hozta haza a suliból a hànyós- hasmenős vìrust,de a pici egyszer sem kapta el.

Ahhoz képest, hogy azt mondják 5 éves korig minden gyerek àtmegy egy fertőzésen a fiam pl 7 évesen kapott el egy ilyen vìrust először.

De ugye semmire sincs garancia.

2016. nov. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
48%
Nem adattam be, mert nem véd csak adott vírus ellen. Ugyanígy nem kapott és nem is fog kapni influenza elleni oltást se. Bárányhimlő ellen kapott, azért, mert a családban van, aki ovsomorben szenved és attól nagyon szeretném megovni
2016. nov. 17. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%

Nincs is undorítóbb, mint amikor a pénz miatt nyavalyognak, hogy nem oldanak varicella, rota meg meningitis ellen, mert drága a 20-30 ezer. Amikor a 4D UH-ra kell menni bohóckodni, vagy havonta nődokihoz UH-ra feleslegesen, aminek aztán a világon semmi értelme, akkor simán kiadják a 15-20 rongyot.


Első: az oltások pont az immunrendszer edzésén alapulnak, csak legyengített vagy elölt kórokozókat adnak be, így az immunrendszer megtanul védekezni időben, normális keretek között.


Utolsó: sok mindenben igazad van, és a rotánál ez speciel működik (mindenkinek szíve-joga az infúzióra játszani, végül is itt Afrikával szemben valóban nem szokás kiszáradni és meghalni), de ez a sok "ha" meg "úgyis mindegy" azért nem érv. Mert amit meg lehet előzni, azt előzzük már meg... Ha felére csökkentettük a súlyos megbetegedés lehetőségét, már jó! A HPV sem véd az összes karcinogén ellen, valószínűleg meg fognak jelenni az eltérő típusok (kiszelektálódnak), de ettől még X embert meg tudunk óvni a méhnyak- és szájüregi rákoktól. Ettől még fontos a higiénia a rota esetében, fontos a szűrés a méhnyakráknál, stb...


Anekdota: ugyanezen az elven nem adatta be egyik ismerősünk a meningococcus elleni oltást (mert van más szerotípus is, ami fertőzhet), aztán a kisgyerekük három hónapos kórháza, több amputációja és folyamatos gyermekneurológiai gondozása után a mai napig nem tud túllépni azon, hogy vajon ha beadatja a 25 ezres oltást, akkor talán nem így történnek a dolgok... Jobban ismert eset a huszonéves fiatalé, aki pont karácsonykor hunyt el, 12 órával(!) az első tünet megjelenése után.

2016. nov. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!