Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak a családdal,...

Mit csináljak a családdal, hogy elfogadják az igazságot?

Figyelt kérdés
5 éves fiam sajnos autista. Borzalmas ezt átélni, elfogadni, hogy ilyen beteg és sose gyógyulhat meg. De még nehezebb attól, hogy se az apja, se a nagyszülők nem fogadják ezt el, nem hiszik el. Azt mondják rá hülyeség. Hogy értessem meg velük?
2016. nov. 19. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem fogják megérteni, nem tudsz ezzel mit kezdeni. Főleg azt nem értem, hogy a gyerek apja nem látja, hogy a ti kisfiatok más, mint a többi gyerek. Ha eleget foglalkozik vele, már neki is fel kellett, hogy tűnjön, hogy másképp viselkedik.

Egyébként meg nyugodj bele a helyzetbe, nagyon sokan még mindig nem tudják, miről van szó, és csak mondják a saját hül.yeségüket.

Sajnos nekem is van ilyen tapasztalatom, rokonságban is. Van, aki itt pattogott egy családi eseményen, hogy hogy neveltük ezt a gyereket, hogy ilyen megtörténhetett. A másik jön a csodamódszerekkel, amitől az XY gyereke teljesen meggyógyult. Van, aki meg fölényesen kijelenti, hogy "csak lenne nálam egy hetet, ne aggódj, én megnevelném, nem lenne vele gond!"


Ezt el kell tudni engedni a füled mellett, de nem lesz egyszerű. :(

Vadaskert alapítvánnyal próbáld meg felvenni a kapcsolatot, remek, ingyenes szülőtréningek vannak autista gyerekek szüleinek! Ha sikerül elrángatni a férjed, talán másképp látja a dolgokat, ha nem, akkor biztos adnak tippeket, hogy ezt hogy kezeld. Kitartást!

2016. nov. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez szomorú. Az én fiam beszédfogyatékos. A párom elfogadja, nálunk a nagyszülőkkel van a gond. Főleg olyan gondok, ami magár a gyereket is sérti, hogy pl. ilyeneket mondanak neki, hogy beszélj már normálisan, meg hasonlók. Én megmondtam nekik, hogy szégyelljék magukat és ilyen felfogással ők a fogyatékosok. Szinte nem is keressük őket. Persze nálad más a helyzet, de sajnos nem tudom a megoldást, én is csak vergődök, hogy lehetnek ilyenek az emberek. Az a baj, hogy nálunk is a nagyszülők régi felfogású parasztemberek, akik nem értik meg, hogy mi is a probléma. Ugye, pl. 40-50 évvel ezelőtt az ilyen gyerekre egyszerűen rámondták, hogy hülyék, meg neveletlenek, meg hasonlók. Szerintem az ilyen felfogású embereken nem lehet változtatni. Én egyszerűen nem keresem a társaságukat. Persze, neked a férjed is érintett, neki mindenképp el kellene fogadnia. Lehet, hogy ő tudja, csak nem akarja elhinni, így védekezik. Sok erőt és kitartást kívánok!
2016. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A szüleim szerint teljesen normális gyerek, kicsi hiperaktivitással. A párom is kb ezen a véleményen van. Itthon nubcs vele semmi gond. De az új oviban ahol ráadásul már akkor utálták az óvónők mikor még nem is látták, mert létszámfeletti év végén jövő gyerek már vannak gondok. Nem tudom megértetni velük, hogy nem szabad normál vagy két nyelvű suliba vinni, mert tönkre fog ott menni, hiszen mindenki utálni fogja. Autista, speciális iskolát kell keresni, ahol hasonló beregekkel kell kennie, de talán nem bántják.

Baromi nehéz, hogy egyedül kell feldolgoznom, hogy a gyönyörű, okosnak hitt, imádott fiam soha nem élhet rendes életet, hogy nem tudom mi lesz vele, ki tartja el ha mi nem leszünk.

2016. nov. 19. 15:00
 4/10 A kérdező kommentje:
Én szüleim nem ez a kategória. Pedagógusok. Ők nem gondolják rossznak vagy neveletlennek.
2016. nov. 19. 19:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha otthon normális, akkor mégsem lehet olyan nagy baj, mint a középsúlyosoknál van, nem? Állapottól függően nagyon sok auti él önálló életet.


De a kérdésre: nálunk is beszédfogyatékos a fiam és jaj, amit én is kaptam a családtól! :( Szerintük nem foglalkoztam vele, azért nem tudott beszélni. De nekem megvolt az elégtétel, mert aki a legtöbbet tette alám, annak agyvérzése volt és bizony nem tudott onnantól beszélni. Akkor mondta az egyik családtag, hogy jé, ilyen van? Most már elhiszi, hogy ez történt a fiammal is!


Nem lehet velük mit kezdeni. Végtelenül ostobák és ítélkezőek. Én mindig kisírtam magam, utána jobb lett. Ma meg már magasról teszek a sok beszólósra.

2016. nov. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tényleg keress szülőcsoportot! Olvass ilyen tárgyú blogokat (pl. Merj más lenni!, Autizmusmesék, és biztosan találsz mást is). Az autizmus nagyon széles spektrum, és csak a fejlesztés során fog kiderülni, hogy a te kisfiad ezen hol helyezkedik el, milyen mértékben lesz képes kompenzálni a hátrányait.

A férjedre próbálj nem haragudni, nekik sokszor különösen nehéz elfogadni, hogy az Ő gyerekük (pláne a fiuk!) nem tökéletes. Lehet, hogy abba is nőtt bele, hogy az ő családjukban nem fordulhat elő semmi ilyesmi. Abból gondolom, hogy az apai nagyszülők sem értik meg a helyzetet.

Viszont ha elhiszik, ha nem, azt el kellene érned, hogy használják azokat az eszközöket, amikre a gyereknek szüksége van (rajzos napirend, más vizuális segítségek).

2016. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

sokkal könnyebb ítélkezni, hárítani, hogy nincs is baja, mint valóban segíteni, törődni másokkal.

ebben is megmutatkozik, ki az anyja, ki szereti igazán a gyermeket.

2016. nov. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Apai nagyszülő már csak 1 van sajnos, szerinte sincs semmi baja, de mikor mondtam neki, bevásárolt glutén mentes szarokat, hogy attól majd meggyógyul.

Egyke gyerek, nem sikerült tesó, ma már azt mondom szerencsére, hiszen nem szeretnék még egy gyereket ki tenni ennek a betegségnek.

Nincsenek kártyái meg semmi ilyesmi itthonra.

2016. nov. 21. 19:20
 9/10 anonim ***** válasza:

5 éves volt a lányom, amikor autizmus diagnózist kapott, nagyon komoly viselkedési problémái voltak az oviba.

A diagnózistól kezdve kapta az autizmus specifikus fejlesztéseket és egy év alatt megszűntek a problémák, teljesen integrálhatóvá vált. Jelenleg normál (tagozatos) általános iskolába jár, negyedikes, kitűnő tanuló, vannak barátai, egyetemre szeretne majd menni (biológusnak készül). Továbbra is kapja a fejlesztést, a jelek szerint semmi akadálya annak, hogy teljes életet éljen felnőttként.

Nem dőlt össze a világ a diagnózistól, csak kicsit át kellett alakítani a gondolkodásunkat, a hozzá való viszonyunkat (a családnak és a vele foglalkozó pedagógusoknak is). Ez nem betegség, hanem egy állapot - ugyanolyan tulajdonság, mint a gyermeked testmagassága, a haja, vagy a szeme színe. Nem lehet megváltoztatni, de lehet vele élni, sőt, ki lehet belőle hozni a legjobbat.

2017. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nálunk az a javaslat, hogy speciális iskola kell az autistáknak. Nem szeretnek integrálni, mert feltartja a zavarja a többi gyereket.

Nem tudom mikor fogom tudni megszokni, hogy ez a baja. Ő az életem és borzalmas belegondolni, hogy soha nem lehet normális élete. Ki fog róla gondoskodni ha egyszer nem leszek?

2017. jan. 10. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!