Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a leendő apuka csak a betöltött 12dik terhességi héten akarja megosztani a szűk családdal (ő és az én szüleim, nagyfiam), hogy érkezik a baba? (többiekkel persze később)

Figyelt kérdés

Előzménye: volt egy vetélésem novemberben,nem fejlődött rendesen, a 6dik héten ment el... :(

most 6 hetes vagyok, élő terhesség, minden rendben van eddig.

Megértem, hogy fél...de nem ettől fog megmaradni vagy elmenni, hogy tudnak róla vagy sem, szerintem. És Ők a szüleim, szüleink...akik másképp néznek rám, ránk ha tudják, hogy mért mondok valamire nem-et. Egy konkrét példa: nem akarok medencés strandra menni a nagynénémmel....

kompromisszum? 3 hét múlva újabb Uh.



2016. júl. 26. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Én a második babát anyukámnak a 12, apukámnak és a másik nagyszülőknek a 15, nagynèninek a 17. héten mondtuk el. A nagynéni a többi rokonnak elpletykálta :S

A legjobb bnőm tudta meg legelőször (7. héten), de csak azért mert együtt voltunk vásárolni és nagyon elkezdtem szédülni, gondoltam jobb ha tudja hogy terhes vagyoj ha elájulnék...

2016. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Én megértem. S mivel kettőtöké a baba, kompromisszumra kéne kötni ebben.


A harmadik babánál a szülőkkel a 13. héten közöltük, s titoktartást kértünk, mivel a korom miatt vártak rám még vizsgálatok. Így a tágabb család és az ismerősök csak a 20. héten tudta meg (a két gyerekünk is!)


Semmit nem vesztettek sem ők, sem mi. A strandot pl. ezer indokkal le lehet mondani.

2016. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk is így volt vetélés miatt.

Végül a tizedik héten nem bírtuk tovàbb.

Sztem ne idegeskedj előre ezen.

Sokan nem közlik egyből.

Vàrd meg a következő uh-ot és akkor mondd meg neki hogy te most màr szeretnéd mit szól hozzá.gratulâlok:)

2016. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nincs ezzel baj. ha valamire nemet mondasz, anyukád úgy is sejteni fogja :)

mi mondjuk korábban megmondtuk, konkrétan megbeszéltük, hogy nem mondjuk el, aztán 9. hét körül mondtam a férjemnek, hogy anyám tudja, erre mondta, hogy ő is elmondta az apjának :D ennyit a nagy bejelentésről :D

de a gyerekünknek csak a 18. héten mondtuk el, akkor is úgy, hogy hát lehet, hogy... :)

2016. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megbeszéltük a férjemmel, hogy a 12. hétig nem mondjuk el senkinek, ha összejön a baba, maximum a testvéremnek, ugyanis olyanok a szülők mindkettőnk részéről, hogy a nagy örömködésben elmesélnék mindenkinek aki a Földön él :) Természetesen ez nem baj, csak nem szeretném ha a fél város tudná, és persze ott van az a mi van ha történik valami...

Megértelek Téged is, a férjedet is, de ha a férjedet jobban megnyugtatja az, hogy még vártok egy kicsit, akkor szerintem az a 2-3 hét nem oszt szoroz most már. :)

2016. júl. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A szüleinknek mind2t elmondtuk amikor volt szívhang.A másodikat még előtte.Épp amiatt ha gond lenne és vigyázni kell a nagyra ne akkor keljen magyarázkodni
2016. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Még előzmény nélkül is megértem, mert hasonlóan gondolkoztunk. Nem is csak a vetélés esélye miatt. A kombinált tesztig nem akartunk örömködni, mert ha akkor kiderült volna vmi súlyos, nem tartjuk meg, s ehhez nem akartunk közönséget.
2016. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mink mindkét szülőnek a 6 héten jelentettük be,de mondtuk,hogy senkinek egy szót se,anyámék tartották is,es hagyták hogy akinek akarjuk annak mink mondjuk el,de anyós nem tartotta a száját,követező hétre már egész falu,rokonságuk tudta,de jól lecszesztem,mert várni akartunk a 12 hétig még minek kell Boldog boldogtalannak elmondani.n állatok kompromisszum jó lehet,hogy pl a következő uh után,az kb félúton van mint amit egyik- másikotok akar
2016. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból nem akartam elmondani a 12. hétig, de mivel veszélyeztetett lettem a 7. héten, ezért hamar megtudta mindenki. Csak a nagyobbik gyerkőc előtt tartottuk titokban a 12. hétig, hogy ha valami mégis lenne, neki ne kelljen átélnie azt, hogy volt kistesó, nincs kistesó. Tudom, ez később is előfordulhat, de ugye kisebb eséllyel, és mivel mindenki megtudta, előle sem tudtuk volna tovább titkolni.
2016. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi 12.hetre terveztuk mindenkinek de 9.hetig birtuk masodiknal.

Elsonel 11.hetig majdnem.:)

En orultem h varni akart o is.

A szerelmunk kozos titka volt.:)

2016. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!