Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tápszeres babának nagyobb az...

Tápszeres babának nagyobb az esélye, hogy valaha rákos lesz, mint egy anyatejesnek? Vagy semmi összefüggés?

Figyelt kérdés
2016. nov. 19. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Semmi összefüggés. Genetikán áll, vagy bukik.
2016. nov. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Nincs összefüggés

Genetikán múlik

2016. nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mármint azok lesznek rákosok, akiknek valami genetikai hibájuk van, vagy öröklik? Ezt nem tudtam. Azt hittem nem tudni még, hogy mi okozza, mert nem válogat és valamelyik típusát pl vírus okozza. Köszi!
2016. nov. 19. 19:36
 4/14 anonim ***** válasza:
10%
Melyik típusát?
2016. nov. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

Pl. : a hpv a felelős a méhnyakrákért és egyes gégerák fajtákért.

Nem csak genetika, hanem környezeti tényező.

Jó példa a tüdőrák. Antidohányos is lehet az, de nagyobb számban dohányosokkal végez. Ill. az alkoholizmus is rákra "hajlamosít".

2016. nov. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
Ezt így kimondani, hogy van vagy nincs összefüggés nem lehet! Nem tudok ilyen jellegű kutatásról, de az is lehet, hogy van, érdemes TUDOMÁNYOS cikkeket keresni, amikben a szoptatás hosszú távú hatását vizsgálják objektív módszerekkel. Sok későbbi megbetegedés kockázatát csökkenti a szoptatás, és olvastam, hogy (többek között) a gyerekkori rákok kockázatát pl. csökkenti (felnőttkoriról nem találtam infót).
2016. nov. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

Erre senkisem tudja a választ. Az is lehet, hogy éppen fordítva van, és az anyatejes babák veszélyeztetettebbek. Az anyai szervezet már tele lehet DDT-vel és más fincsiségekkel, amit szépen tovább ad.

Legyél körültekintő, de ezen ne rágd magad!

2016. nov. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is a HPV-re gondoltam, ami a méhnyakrákot okozza, persze nem minden esetben, de ez már bizonyított.
2016. nov. 20. 11:02
 9/14 A kérdező kommentje:
Ezért lepődtem meg, hogy genetikára hivatkoztatok, azt hittem úgy értitek, hogy mindenki, aki rákos lesz, genetikai okai vannak.
2016. nov. 20. 11:03
 10/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ma mar nem csak genetika!

Dohanyzas, ivas, mas karos szokasok.

Muanyag etelek, szmog amit belèlegzunk. Mas betegsegekbol fakado szovodmenyek. Stresszhatàsok stb. Szoval manapsag mar orvosok szerint sem Csak (!) Genetika.

Rengeteg mas tenyo is kozrejatszik mar es emiatt nott a rakos megbetegedesek eselye !

2016. nov. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!