Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Újszülött és bárányhimlő....

Újszülött és bárányhimlő. Mennyi esélye van, hogy az anyatej megvédi? Volt valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A nagyobb tesón ma jöttek ki a pöttyök. A kicsi 6 hetes.

Védi az anyatej valamennyire, vagy tuti elkapja?


2016. dec. 2. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Akkor a tesó màr fertőzött egy ideje. Elviekben az anyatej megvédi. Gyakorlatban akàr el is kaphatta.

Mennyit babusgatta a nagy, ez a kérdés. Ha egy egy puszi volt, akkor nem hiszem.

2016. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
4 hónapos volt a fiam, amikor elkaptam én a himlőt. Szoptattam és a ő nem kapta el.
2016. dec. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Az én babám 5 hónapos volt, amikor övsömöröm lett (ugyanaz a vírus), és ő elkapta, pedig akkor még kizárólagosan szoptattam. Viszont nagyon könnyen túlesett rajta, csak a pelenka alatti részen száradtak le nehezebben a hólyagok.
2016. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha te voltál bárányhimlős, megvédi az anyatej, ha nem, akkor nem.

Saját második gyerekemen is csak két kiütés jelent meg minden egyéb tünet nélkül pár hónapos korában. A tesója bárányhimlős volt mellette, ő szopott.

2016. dec. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Majd kiderül, hogy elkapta-e. Aggódom, mert bár kizárólag anyatejes, és nem puszilgatta a nagy a kicsit, olyan sok mindent lehet olvasni a neten.

Egy kérés még. Valaki lepontozott titeket, pedig nekem minden válasz hasznos. Pontozzátok fel egymást. :)

2016. dec. 6. 12:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. En eppen 6 hetes voltam, amikor a nagyobbik batyam hazahozta az ovibol a baranyhimlot. Kizarolag szoptatott anyukam, aki egyebkent kisgyermek koraban mar volt baranyhimlos, megis elkaptam. Mindket batyam (5 es 2 evesen voltak ekkor), apukam es en egyszerre voltunk baranyhimlosok. Anyukam elmondasa alapjan apukam viselte a legrosszabbul, rengeteg potty volt rajta, lassan gyogyult es nagyon szenvedett, mig en, ugyebar a par hetes baba a legjobban. Nehany pottyel megusztam es en gyogyultam meg a leghamarabb.
2016. dec. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!