Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az anyatej megvédi a két...

Az anyatej megvédi a két hónapos babát a hányós vírustól?

Figyelt kérdés

Az egész család beteg és nagyon aggódom a 2 hónapos kicsikémért. :(

Ezt találtam a neten, de jól jönne egy kis biztatás, aki átélte már ezt:

Az anyatej összetevői védik a babát a kórokozókkal szemben és segítik saját immunrendszerének érését. Ha a baba esetleg elkapja a fertőzést, betegsége kevésbé lesz súlyos lefolyású, mint akkor, ha nem szopna. Ezért sokat tehet a betegség veszélyének csökkentéséért azzal, ha szoptatja a kisbabáját.


A szoptatás különösen fontos a hat hónapnál fiatalabb csecsemők számára, mivel őket még nem lehet beoltani, ezért számukra a szoptatás az egyetlen módja annak, hogy fokozzák képességüket a vírus elleni harcra. Lehetőség szerint ne adjon a babának tápszert vagy más folyadékokat, mert ezek fokozzák a fertőzésveszélyt. A cumisüvegeket és nyugtatócumikat rendkívül nehéz tisztán tartani, a kórokozók könnyen rájuk tapadnak a kézről, bútorról vagy más tárgyakról, ezért ezek használatát igyekezzen elkerülni.


Nagyon aggódom! A 4 évesem reggel óta hányik negyed óránként, én is émelygek és féltem a csöppömet, mert nem bírja még ez a kis szervezet a hányást. :(


2016. dec. 7. 10:48
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Sajnos közben én is rosszul lettem, ráz a hideg és hányok. Az ellenanyag viszont jól hangzik, remélem így lesz.
2016. dec. 7. 16:57
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia!

En egy eve szultem. Szules elott 3 nappal ment at rajtam es a csaladom tobbi tagjan szep sorjaban ez a virus. Jarvany volt, igy nagyon aggódtam az ujszulott babamert. Rogton kerdeztem a korhazban, h vedi e ot az anyatej. Azt mondtak a dokik, h mivel en nemreg estem at rajta, igy az anyatejjel kapja az ellenanyagot is a babam, ne aggódjak!

Nem lett beteg, hala a jo egnek!


A kezmosasnal az ujjbegyeidet mosdd nagyon. Dorzsold az ujjbegyeidet a masik tenyeredhez. Feltotlenito folyadekot hasznalj!


Aterzem h mit erezhetsz! :-(

Kitartást es jobbulast!

2016. dec. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!